Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مسافرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون گذرنامه معتبر واکسیناسیون ناممکن می‌شود

Vaccination spain
Vaccination spain Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اتحادیه اروپا قانونی را به اجرا در می آورد که بر اساس آن از اول ماه فوریه سال آینده میلادی تنها مسافرانی که گذرنامه معتبر واکسیناسیون دارند می‌توانند در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا تردد کنند.

آگهی

کمیسیون اتحادیه اروپا قانونی را به اجرا می‌گذارد که بر اساس آن مسافرت به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپایی تنها با ارائه گذرنامه واکسیناسیون کامل در برابر کووید-۱۹ که ۹ ماه(۲۷۰ روز) بیشتر از زمان صدور آن نگذشته باشد، میسر خواهد بود.

قانون جدید کمیسیون اروپا در حالی به اجرا گذاشته می‌شود که سویه جدید کرونا، اومیکرون، به سرعت در قاره سبز در حال گسترش است.

دیدیه رندر، کمیسر بلژیکی دادگستری اتحادیه اروپا چهارشنبه گفت که اجرای قوانین جدید از اول فوریه برای تمامی کشورهای عضواجباری خواهد شد. البته ۲۷ کشور عضو در حد و حدود سرزمین خود می‌توانند تصمیم به اجرای این قانون بگیرند و یا آن را به اجرا نگذارند.

با این حال به نظر نمی‌رسد، با توجه به اراده رهبران و نمایندگان پارلمان‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سطح ملی مخالفتی با این قانون صورت گیرد.

به این ترتیب، پس از اجرایی شدن این قانون از اول فوریه، کشورهای اتحادیه اروپا موظف خواهند بود به مسافرانی که کاملا واکسینه شده و دارای گذرنامه معتبر هستند اجازه دسترسی به قلمرو خود را بدهند.

هفت کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله ایتالیا در حال حاضر از مسافران می خواهند که به جز گذرنامه واکسیناسیون، تست منفی نیز را در بدو ورود نشان دهند.

به جز ایتالیا، یونان، ایرلند، پرتغال، لتونی، قبرس و اتریش در این فهرست هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر تظاهرات علیه واکسیناسیون کووید-۱۹ و محدویت‌های اجتماعی در اروپا

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل: واکسیناسیون کووید-۱۹ نباید اجباری شود

اعضای سازمان جهانی بهداشت بر سر مقابله با همه‌گیری‌های آینده به توافق نرسیدند