Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طراحی ریزتراشه زیرپوستی برای ثبت گواهی واکسیناسیون کرونا در سوئد

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright CANVA
Copyright CANVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک شرکت سوئدی متخصص در کاشت ریزتراشه‌های زیرپوستی، امکان ثبت اطلاعات گواهی سلامت و کارت واکسیناسیون کامل در برابر بیماری کوید-۱۹ را در ریزتراشه قابل کاشت در زیر پوست فراهم کرد. هزینه آن چقدر است و چگونه کار می‌کند؟

آگهی

یک شرکت سوئدی متخصص در کاشت ریزتراشه‌های زیرپوستی، امکان ثبت اطلاعات گواهی سلامت و کارت واکسیناسیون کامل در برابر بیماری کوید-۱۹ را در ریزتراشه قابل کاشت در زیر پوست فراهم کرد.

چندین هزار سوئدی در سال‌های اخیر ریزتراشه‌ای را در زیر پوست خود کاشته‌اند که قابلیت ثبت فردی و محرمانه اطلاعاتی همچون رمزهای عبور، کارت‌های ویزیت، بلیت‌های قطار و اطلاعات مشابه دیگر را دارد ولی اکنون این امکان برای آنها فراهم شده تا اطلاعات کارت واکسیناسیون و گواهی سلامت خود را نیز در این ریزتراشه‌ها ثبت کنند.

دستاوردی که می‌تواند مانع از سوء استفاده هکرها از کارت‌های واکسیناسیون و گواهی‌های سلامت افراد و نیز انتشار انواع جعلی آنها شود.

هانس شوبلد، مدیرعامل شرکت دی‌اس‌راپتیو سابدرمالز(DSruptive Subdermals) می‌گوید که گواهی سلامت و کارت واکسیناسیون پس از ثبت بر روی ریزتراشه زیرپوستی همواره در دسترس خواهد بود و قفل خوانش اطلاعات آن به سادگی توسط گوشی هوشمند تلفن‌همراه باز می‌شود.

آقای شوبلد هزینه کاشت زیرپوستی یک نسخه از ریزتراشه بسیار پیشرفته‌ را حدود صد یورو برآورد می‌کند که به اعتقاد او بسیار ارزان‌تر از دستبند‌های هوشمند موجود در بازار است. او در عین حال یادآور می‌شود که عمر مفید هر ریزتراشه بین ۳۰ تا ۴۰ سال است؛ در حالی که دستبند‌های هوشمند بیش از ۴ سال عمر نمی‌کنند.

این کارآفرین سوئدی با اشاره به نگرانی عمومی در مورد کاشت ریزتراشه زیرپوستی خاطرنشان می‌کند که ریزتراشه‌های ساخت شرکت او فاقد باتری هستند و به تنهایی قادر به ارسال سیگنالی برای شناسایی موقعیت جغرافیایی و انتقال داده‌های فرد حامل آن نیست بلکه فقط با لمس گوشی هوشمند فعال می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدیر سابق سامسونگ متهم به سرقت اطلاعات محرمانه این شرکت برای یک کارخانه چینی شد

کاشت تراشه مغزی؛ استارتاپ آمریکایی با جراح ایرانی‌الاصل از ایلان ماسک پیشی گرفت

ورود «کاروان آزادی» به پاریس؛ پلیس به مخالفان واکسن گاز اشک‌آور شلیک کرد