Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حراج نخستین پیامک تاریخ در پاریس؛ عواید فروش به پناهندگان اهدا می‌شود

حراج نخستین پیامک
حراج نخستین پیامک Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیل پاپورث یکی از اعضای تیمی مهندسی که در دهه ۱۹۹۰ بر توسعه فناوری ارسال پیام کوتاه متنی یا پیامک (SMS) متمرکز شده بود، در ۳ دسامبر ۱۹۹۲، نخستین پیامک تاریخ را ارسال کرد. متن آن چه بود؟

آگهی

خانه حراج آگوتس (Agutte) در پاریس نخستین پیامک تاریخ را به همراه رمز دیجیتالی غیرقابل معاوضه (ان‌‌اف‌تی) حراج می‌کند.

نیل پاپورث یکی از اعضای تیمی مهندسی که در دهه ۱۹۹۰ بر توسعه فناوری ارسال پیام کوتاه متنی یا پیامک (SMS) متمرکز شده بود، در ۳ دسامبر ۱۹۹۲، پیامک «کریسمس مبارک» را از رایانه خود برای یکی از مدیران اپراتور ودافون (Vodafone) در بریتانیا ارسال کرد. او این پیامک را در جریان حضور در یک مهمانی پایان سال در نیویورک دریافت کرد. بدین ترتیب نخستین پیامک تاریخ ثبت شد.

ماکسیمیلیا آگوت، مدیر حراجی آگوتس در پاریس با اعلام خبر حراج این پیامک تاریخی توضیح داد که با توجه به ممنوعیت فروش کالاهای نامشهود در فرانسه، قاب حاوی این پیامک به معرض فروش گذاشته شده ولی برنده این حراج این قاب را به همراه رمز دیجیتالی غیرقابل معاوضه (ان‌‌اف‌تی) آن دریافت خواهد کرد.

به گفته او ارزش رمز دیجیتالی غیرقابل معاوضه این پیامک بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار یورو تخمین زده شده و فروشنده آن که اپراتور ودافون است، عواید حاصل از حراج این پیامک را به آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) اهدا خواهد کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رمز دیجیتالی غیرقابل معاوضه (ان‌‌اف‌تی) یک «گواهی اصالت» است که به جای یک برگه شامل یک رشته منحصر به فرد از علائم رمزی است. این رشته علائم رمزی به یک زنجیره بلوکی (بلاکچین) متصل است که به عنوان یک دفتر بزرگ ثبت دیجیتالی معاملات بر مبنای اصول باز بودن، عدم تمرکز و غیرقابل هک بودن طراحی شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورو دیجیتالی چیست و چه زمانی عرضه می‌شود؟

سامانه رصد شبکه موبایل و رهگیری ارتباطات اینترنتی در ایران چگونه کار می‌کند؟

هشدار پیامکی قوه قضائیه ایران؛ مصادیق قاچاق ارز چیست و چه مجازاتی دارد؟