Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

افزایش تعداد واکسینه شده‌های «دروغین» در بیمارستان های فرانسه

تظاهرات ضد واکسنها در مقابل برج ایفل فرانسه پلاکاردهای اعتراضی با مضمون «نه به داشتن گواهینامه سلامت» عکس مربوط به ماه سپتامبر
تظاهرات ضد واکسنها در مقابل برج ایفل فرانسه پلاکاردهای اعتراضی با مضمون «نه به داشتن گواهینامه سلامت» عکس مربوط به ماه سپتامبر Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با استفاده ازمجوز جعلی سلامت این افراد می توانند بدون اینکه واکسینه شده باشند در همه جا حضور یابند.اما همینکه پایشان به سرویس بخش مراقبتهای ویژه می رسد از کار خودشان خجالت کشیده و اظهار پشیمانی می کنند و وقتی وضعیتشان وخیم تر می شود آنجاست که اعتراف به داشتن گواهینامه جعلی سلامت می کنند.

آگهی

در حالیکه فرانسه با موج پنجم کرونا دست به گریبان است بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانها بطور فزاینده ای تحت فشار قرار گرفته است. در میان افرادی که در این بخش بستری شده اند تعداد زیادی فرد واکسینه نشده وجود دارد و در مواردی افرادی با گواهینامه واکسن کووید، البته جعلی. 

۱۱ دسامبر گذشته یک زن ۵۷ ساله در حالیکه گمان می رفت که واکسینه شده است جان خود را از دست داد. پروفسور لوران مولر طی مصاحبه با یکی از شبکه های فرانسوی می گوید: متاسفانه این وضعیت به کرات مشاهده می شود و دیگر یک پدیده حاشیه ای نیست.

رئیس بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان شهر نیم فرانسه می گوید:«موضوع جعلی بودن گواهینامه واکسیناسیون در اکثر بیمارستانها وجود دارد. فکر می کنم حدود ۵ یا حتی ۱۰ درصد بیماران را شامل می شود. تعیین میزان دقیق آن کمی پیچیده است چون بیمارانی هم هستند که واقعیت را به ما نگفته اند.»

با وجود این مجوزجعلی این افراد می توانند بدون اینکه واکسینه شده باشند در همه جا حضور یابند. اما وقتی همین افراد پایشان را به سرویس بخش مراقبتهای ویژه می گذارند از کار خودشان خجالت کشیده و اظهار پشیمانی می کنند و وقتی وضعیتشان وخیم تر می شود آنجاست که اعتراف به داشتن گواهینامه جعلی سلامت می کنند.

هیچ راهی برای تشخیص اینکه فردی قبلا واکسینه شده وجود ندارد

دکتر مولر در مورد بیمار ۴۰ ساله ای که در اثر ابتلا به کووید جانش را از دست داده در حالیکه کارت واکسن جعلی ارائه داده بوده می گوید: «وقتی او دید در وضعیت تنفسی بسیار بدی قرار دارد تازه آن موقع اعتراف کرد که واکسن نزده و مدارکش جعلی است».

 او در ادامه می گوید که در عمل این بیماران نباید به خاطر ابتلاء به کرونا بمیرند. داشتن گواهینامه سلامت دروغین باعث می شوند بیمار ناخواسته خودش را از یکسری درمانهای خاص که برای افراد واکسینه نشده در نظر گرفته شده محروم کند.»

با این حال هیچ روش بیولوژیکی وجود ندارد که بفهمیم بیماری واکسینه شده یا نه. طبق آخرین داده های مسئولان بهداشتی فرانسه نزدیک به نیمی از افراد بستری شده در بخش مراقبتهای ویژه واکسینه نشده اند. تعدادی که بواسطه وجود گواهینامه های جعلی سلامت خیلی بیشتر از این می تواند باشد.

این در حالیست که تعدادی از افراد هم با گواهی واکسیناسیون فرد دیگری موفق به ورود به مکان های سربسته و رویدادهایی که نیاز به ارائه کارت واکسیناسیون دارد، می شوند. واقعیت این است که اکثر کنترل ها سطحی است و از دقت کافی برخوردار نیست. افراد می توانند تنها با اسکن کیو آر کد روی گوشی خود در مواقع نیاز آن را نشان دهند. اغلب هویت فرد با مشخصات مندرج روی گواهی واکسن چک نمی شود.

در همین ارتباط یک آتش نشان و یک فیزیوتراپ مظنون به جعل ۱۲۳ تست کووید منفی و گواهی جعلی واکسن کرونا در شهرمونپلیه فرانسه بازداشت شدند. این دو مرد اعتراف کردند که پولی بابت این اسناد جعلی نگرفته اند و تنها برای کمک به دوستانی بوده که قصد سفر داشته اند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضد واکسن‌ها به دنبال ترور نخست‌وزیر ایالت زاکسن آلمان

لو رفتن گواهینامه جعلی واکسن کرونا اعضای یک خانواده آلمانی را به کشتن داد

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد