لو رفتن گواهینامه جعلی واکسن کرونا اعضای یک خانواده آلمانی را به کشتن داد

گواهی واکسیناسیون در آلمان
گواهی واکسیناسیون در آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورنیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارفرمای همسرِ این مرد متوجه جعلی بودن گواهی واکسیناسیون می‌شود و این مسئله هر دو آنها را به وحشت می‌اندازد.

آگهی

مسئولان قضایی در آلمان روز سه‌شنبه از کشته شدن کلیه اعضای یک خانواده به دلیل تبعات ناشی از جعل گواهینامه واکسیناسیون کرونا خبر دادند.

به گفته دادستانی آلمان، یکی از شهروندان این کشور پس از لو رفتن گواهی جعلی واکسن از بیم تبعات این اقدام با شلیک گلوله همسر و سه فرزندش را کشت و سپس اقدام به خودکشی کرد.

پلیس جسد والدین ۴۰ ساله این خانواده را به همراه سه کودکِ چهار، هشت و ۱۰ ساله آنها که مشخص بود همگی بر اثر اصابت گلوله جان باخته‌اند روز شنبه در منزل محل اقامتشان در «کونیگز ووسترهاوزن» واقع در جنوب برلین پیدا کرده بود.

در یادداشت خداحافظی که سرپرست خانواده پیش از کشتن خود و دیگر اعضا در منزل به جای گذاشته بود تصریح شده که وی برای همسرش گواهی جعلی واکسیناسیون جعل کرده است.

یک دادستان دستگاه قضایی آلمان به رویترز گفت که گویا کارفرمای همسرِ این مرد متوجه جعلی بودن گواهی واکسیناسیون می‌شود و این مسئله هر دو آنها را به وحشت می‌اندازد.

آنها بیم آن را داشتند که به دلیل جعل صورت گرفته دستگیر و بازداشت شوند و سپس فرزندانشان نیز از آنها گرفته شوند.

نیروهای پلیس و دادستانی روز شنبه پس از تماس شاهدانی که اجساد بی‌جان اعضای این خانواده را در منزلشان یافته بودند به محل مراجعه کردند.

این حادثه وحشتناک در حالی روی داده که آلمان در پی خیز تازه بیماری کووید۱۹ و افزایش موارد ابتلا به بیماری در این کشور، با هدف مهار موج تازه همه‌گیری محدودیت‌ها را تشدید کرده است.

کارمندان بخش‌های دولتی و خصوصی از ماه گذشته موظف شده‌اند برای ورود به محل کار گواهی واکسیناسیون ارائه کنند و یا در صورت واکسینه نشدن تست منفی کرونا و یا مدرکی دال بر بهبودی تازه از بیماری کووید۱۹ را نشان دهند.

مقامات آلمانی همچنین هفته گذشته موافقت خود را با منع دسترسی افراد واکسینه نشده به کلیه مراکز و اماکن تجاری به جز ضروری‌ترین آنها مانند فروشگاه‌های مواد غذایی، داروخانه‌ها و نانوایی‌ها اعلام کردند.

داشتن گواهینامه واکسن این روز‌ها در بسیاری از کشورهای اروپایی برای دسترسی به خدمات رفاهی، فرهنگی و تفریحی و حتی حاضر شدن در محل کار اجباری است.

این در حالی است که مقررات وضع شده در این خصوص برای برخی شهروندان مخالف دریافت واکسن کرونا دردسر‌ساز است و این دسته افراد گاهی مجبور می‌شوند دست به جعل مدارک و گواهینامه‌های واکسیناسیون بزنند.

اتفاقی که در کشور آلمان افتاده از این حیث می‌تواند بسیار هشدار دهنده باشد و قانون‌گذاران را در خصوص بازنگری احتمالی در شیوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی به تفکر و تامل بیشتر وادار کند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو پرستار آمریکایی با جعل گواهی واکسیناسیون یک و نیم میلیون دلار پول درآوردند

مردی پیش از دریافت دُز نهم واکسن کووید در بلژیک دستگیر شد

افزایش تعداد واکسینه شده‌های «دروغین» در بیمارستان های فرانسه