Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نگرانی از «کریسمس وحشتناک» در آلمان؛ قوانین تازه برای مهار همه‌گیری کرونا تصویب شد

آلمان و قانون جدید حفاظت در برابر کرونا
آلمان و قانون جدید حفاظت در برابر کرونا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قانونگذاران آلمانی پس از آنکه رئیس سازمان کنترل بیماری این کشور هشدار داد که آلمان ممکن است با «کریسمس واقعا وحشتناک» روبرو شود، قانون جدیدی را برای مهار همه‌گیری گسترده کرونا تصویب کردند.

آگهی

قانونگذاران آلمانی پس از آن که رئیس سازمان کنترل بیماری این کشور هشدار داد که آلمان ممکن است با «کریسمس واقعا وحشتناک» روبرو شود، قانون جدیدی را برای مهار همه‌گیری گسترده کرونا تصویب کردند.

تدابیر جدید مقابله با کرونا در بوندستاگ با رای سوسیال دموکرات‌های چپ میانه، سبزهای طرفدار محیط زیست و لیبرال دموکرات‌ها به تصویب رسید؛ سه حزبی که در حال مذاکره برای تشکیل دولت ائتلافی جدید آلمان هستند.

بر اساس قانون جدید، کارمندان برای حضور در محل‌های کارشان باید واکسینه شده باشند یا به تازگی از بیماری کرونا بهبود یافته باشند یا نتیجه آزمایش کرونای آن‌ها منفی باشد. همچنین برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیز مقررات جدیدی در نظر گرفته شده است.

اصلاحات جدید در قانون مهار کرونا در آلمان باید در مجلس بوندسرات، پارلمان نمایندگان ایالتی آلمان هم تصویب شود. پیش‌بینی می‌شود که این رای‌گیری روز جمعه ۱۸ نوامبر انجام شود.

حزب دموکرات‌ مسیحی، حزب آنگلا مرکل، صدراعظم مستعفی آلمان، خواهان تمدید وضعیت اضطراری کرونا بودند که در ۲۵ نوامبر به پایان می‌رسد.

بر اساس قانون جدید، دولت‌های ایالتی آلمان فقط می‌توانند محدودیت‌هایی را در رویدادهای فرهنگی و ورزشی به شرط تصویب آنها در مجامع منطقه‌ای، اعمال کنند. بنابراین ۱۶ ایالت آلمان از این پس نمی‌توانند به تنهایی دستور تعطیلی مدارس، مراکز خرید و رستوران‌ها را صادر کنند.

نمایندگان حزب دموکرات‌ مسیحی که گرایش راست میانه دارد با انتقاد از قانون جدید، بر این نظرند که این قانون باعث تضعیف اختیارات مسئولان به هنگام همه‌گیری کرونا خواهد شد.

موسسه «روبرت کُخ»، آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری آلمان از ابتلای ۶۵ هزار و ۳۷۱ نفر به بیماری کووید-۱۹ در شبانه‌روز گذشته خبر داد که رکورد پیشین را شکست. به این ترتیب روند صعودی ابتلا به ویروس کرونا در آلمان که کارشناسان در خصوص آن هشدار داده بودند، همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، با جانباختن ۲۶۴ نفر در روز چهارشنبه، شمار قربانیان کرونا در آلمان به صد هزار نفر می‌رسد.

لوتار ویلر، مدیر موسسه «روبرت کخ» با بیان این که آلمان در حال حاضر به سمت یک وضعیت اضطراری جدی پیش می‌رود، گفت که برای مواجه نشدن با «کریسمس واقعا وحشتناک» باید اقدامی کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ویلر گفت که آلمان باید شمار افرادی را که واکس کرونا دریافت کرده‌اند و اکنون به ۶۷.۷ درصد رسیده است به طور قابل توجهی به بالای ۷۵ درصد افزایش دهد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ایالت ساکسونی که ۵۷.۶ درصد از جمعیتش واکسینه شده‌اند آماده است تا در پاسخ به افزایش شمار تعداد مبتلایان به بیماری کرونا، قرنطینه محدودی را اعمال کند.

آمار رسمی نشان می‌دهد که ایالت ساکسونی بالاترین شمار مبتلایان به کرونا را در آلمان به خود اختصاص داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و دموکرات‌های آزاد آلمان توافق تشکیل دولت ائتلافی را امضا کردند

ائتلاف احزاب آلمان؛ اولاف شولتس کی رسما جانشین مرکلِ صدراعظم می‌شود؟

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟