Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نخست وزیر ژاپن: در خانه «تسخیر‌شده» راحت می‌خوابم و هیچ ‌یک از ارواح را ندیدم!

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن
فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گفته می‌شود که سالن‌‌ها و راهرو‌های بزرگ اقامتگاه رسمی نخست وزیر سال‌ها در تسخیر ارواح برخی افراد دخیل در کودتا و نیز اشخاصی که در جریان این کودتا کشته شدند، بوده است.

آگهی

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن که مدتی است به اقامتگاه رسمی رئیس دولت نقل مکان کرده به رغم شایعاتی مبنی بر وجود ارواح در این ساختمان از اقامت خود راضی است.

آقای کیشیدا نخستین رئیس دولت است که طی ۹ سال گذشته در اقامتگاه رسمی نخست وزیر سکنی گزیده و در پاسخ به سوال خبرنگاران گفته است که خواب راحتی در آنجا دارد.

رئیس دولت ژاپن به این دلیل در باره نحوه آسایش و خواب در اقامتگاه رسمی نخست وزیر مورد سوال قرار گرفته که بسیاری این ساختمان را «تسخیر شده» و محل رفت و آمد «ارواح» می‌دانند.

اقامتگاه رسمی نخست وزیر که در مرکز توکیو واقع شده طی سال‌های پیش هرگز محل زندگی و سکنی برای اسلاف آقای کیشیدا یعنی یوشیهیده سوگا و شینزو آبه، روسای پیشین دولت ژاپن نبوده است.

این اقامتگاه در سال ۱۹۳۶ صحنه وقوع یک کودتا بوده که در آن چندین مقام ارشد از جمله وزیر دارایی توسط افسران جوان ارتش امپراتوری ژاپن ترور شدند.

گفته می‌شود که سالن‌‌ها و راهرو‌های بزرگ اقامتگاه رسمی نخست وزیر سال‌ها در تسخیر ارواح برخی افراد دخیل در کودتا و نیز اشخاصی که در جریان این کودتا کشته شدند، بوده است.

این در حالیست که فومیو کیشیدا روز دوشنبه در واکنش به شایعات موجود گفت که از همان نخستین شب‌های اقامت در ساختان اقامتگاه رسمی رئیس دولت احساس طراوت و شادابی داشته و شب‌ها به راحتی خوابیده است.

نخست وزیر ژاپن در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که از او در باره یکی از ارواح معروف اقامتگاه پرسیده بود گفت: «دیشب خوب خوابیدم و هنوز هیچکدام از آنها را ندیده‌ام.»

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مظنونِ حمله به نخست‌وزیر ژاپن از قوانین انتخاباتی خشمگین بود

سه مرد در ژاپن اعدام شدند

رقص و ماسک‌هایی برای دوری از ارواح شیطانی؛‌ بخشی از آئین ارتدکس‌های بلغارستان