Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ماکرون و اوربان: هم رقیب سیاسی هستیم هم شریک اروپایی

نخست‌وزیر مجارستان و رئیس‌جمهوری فرانسه
نخست‌وزیر مجارستان و رئیس‌جمهوری فرانسه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست‌وزیر مجارستان و رئیس‌جمهوری فرانسه پس از دیدار روز دوشنبه بر مواضع مشترکشان در زمینه برنامه دفاعی اروپا و استفاده از انرژی هسته‌ای تاکید کردند.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان روز دوشنبه پس از دیدارشان در بوداپست یکدیگر را «رقیب سیاسی اما شریک اروپایی» توصیف کردند.

رئیس‌جمهوری فرانسه که کمتر از سه هفته دیگر ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده خواهد گرفت برای دیدار با ویکتور اوربان به بوداپست سفر کرده بود. نخست‌وزیر ملی‌گرای مجارستان در مورد بسیاری از مسائل از جمله رعایت اصل حکومت قانون در کشورهای عضو اتحادیه اروپا با امانوئل ماکرون اختلاف نظر دارد.

با این حال دو طرف پس از دیدار روز دوشنبه بر مواضع مشترکشان در زمینه برنامه دفاعی اروپا و استفاده از انرژی هسته‌ای تاکید کردند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: «ما اختلاف‌نظرهای سیاسی داریم که شناخته‌شده است اما عزم کرده‌ایم که برای اروپا با یکدیگر همکاری کنیم و شرکای وفاداری باشیم.»

امانوئل ماکرون پس از دیدارش با ویکتور اوربان اشاره‌ای به حقوق دگرباشان جنسی نکرد. این در حالی است که موضوع رعایت حقوق دگرباشان جنسی یکی از مسائل مورد اختلاف بین بروکسل و بوداپست است.

ویکتور اوربان طی هفته‌های گذشته میزبان مارین لوپن و اریک زمور، دو نامزد راست افراطی فرانسه برای انتخابات ریاست‌جمهوری پیشِ رو بود. امانوئل ماکرون تاکنون برای دوره دوم ریاست‌جمهوری اعلام نامزدی نکرده است اما انتظار می‌رود که یکی از نامزدهای اصلی رقابت انتخاباتی بهار سال آینده باشد.

امانوئل ماکرون پیش از این در سال ۲۰۱۹ میزبان ویکتور اوربان در پاریس بود. نخست‌وزیر مجارستان پس از خروج آنگلا مرکل از صحنه سیاسی به قدیمی‌ترین رهبر یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تبدیل شده است. او از سال ۲۰۱۰ تاکنون قدرت را در مجارستان در دست دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوربان به بهانه جنگ اوکراین در مجارستان وضعیت اضطراری اعلام کرد

سرکشی لهستان و مجارستان؛ پارلمان اتحادیه اروپا از کمیسیون اتحادیه شکایت کرد

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد