Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

استرالیا قصد دارد هلی‌کوپترهای آمریکایی را جایگزین هلی‌کوپترهای اروپایی کند

Royal Australian Navy aircrew
Royal Australian Navy aircrew Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارتش استرالیا روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد ناوگان خود را به جای هلی‌کوپترهای اروپایی تایپن با هلی‌کوپترهای آمریکایی «شاهین سیاه» و سی‌هاوک تجهیز کند؛ چراکه تجهیزات آمریکایی قابل اعتمادتر هستند.

آگهی

ارتش استرالیا روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد ناوگان هوایی خود را به جای هلی‌کوپترهای اروپایی تایپن (Taipan) با هلی‌کوپترهای آمریکایی «شاهین سیاه» (Black Hawks) و سی‌هاوک (Seahawks) تجهیز کند؛ چراکه تجهیزات آمریکایی قابل اعتمادتر هستند.

این تصمیم کمتر از سه ماه پس از آن اعلام می‌شود که استرالیا قرارداد خرید زیردریایی‌های فرانسوی را به نفع ساخت زیردریایی‌های هسته‌ای با کمک فناوری‌های آمریکایی و بریتانیایی لغو کرد و با این کار خشم پاریس را برانگیخت.

ارتش استرالیا در حال حاضر دارای دارای ۴۷ هلی‌کوپتر تایپن است که توسط ایرباس طراحی شده‌اند و قرار بود استفاده از آنها تا سال ۲۰۳۷ میلادی ادامه یابد. با این وجود کانبرا قصد دارد بهره برداری از آنها را متوقف کند و ۴۰ هلیکوپتر جدید، طراحی شده توسط شرکت آمریکایی لاکهید مارتین را به قیمت ۷ میلیارد دلار استرالیا (۴.۸ میلیارد دلار) بخرد.

اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا نیز ضمن دفاع از این تصمیم اعلام کرد که استرالیا قصد تقویت توانایی‌های دفاعی خود را دارد و در این راستا همکاری بین‌المللی خوبی بویژه با ایالات متحده خواهد داشت.

او گفت: «خیلی ساده است؛ تایپون‌ها همه خواسته‌ها را برآورده نمی‌کنند و ما می‌خواهیم مطمئن شویم که نیروهای دفاعی‌ ما بهترین تجهیزات ممکن را برای دفاع از کشور دارند و هلی‌کوپترهای بلک هاواک این نیازها را تامین می‌کنند.»

پیتر داتون؛ وزیر دفاع استرالیا نیز به این نکته اشاره کرد که هلی‌کوپترهای بلک هاواک بسیار ارزانتر هستند و تاکید کرد که با توجه به ناآرامی‌ها در منطقه، خرید هلی‌کوپترهای جدید از آمریکا به ناوگان استرالیا قدرت انعاف بیشتری می‌دهد.

تصمیمات نظامی اخیر در حالی گرفته شده که سیاستمداران مخالف موریسون تا کنون بارها از دولت استرالیا برای صرف میلیون‌ها دلار در قراردادهای دفاعی انتقاد کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشتی چینی به جت استرالیایی اشعه لیزر تاباند

ایرباس: اسپانیا ۳۶ هلی‌کوپتر برای نیروهای مسلح خود سفارش داد

دیدار ماکرون با بلینکن؛ پاریس و واشنگتن در مسیر اعتماد‌سازی پس از بحران زیردریایی‌ها