عملیات مشترک پلیس بلژیک و هلند؛ یک شبکه قاچاق مواد مخدر و سیگار متلاشی شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
توقیف مواد مخدر در بلژیک (عکس از آرشیو)
توقیف مواد مخدر در بلژیک (عکس از آرشیو)   -   کپی رایت  AP Photo

دادستانی لیمبورگ در بلژیک روز چهارشنبه اعلام کرد که پلیس این کشور عملیات مشترکی با پلیس هلند در هر دو طرف مرز دو کشور علیه یک شبکه قاچاق مواد مخدر و سیگار انجام داده است. 

در بیانیه دادستانی لیمبورگ آمده است که در این عملیات مشترک ۲۱ نفر دستگیر شدند. دستگاه قضایی بلژیک از بیش از یک سال پیش تاکنون در حال تحقیق درباره رئیس این شبکه قاچاق مواد مخدر و سیگار بود. 

وی که فردی ۶۷ ساله و هلندی است به همراه ۱۲ نفر دیگر در بلژیک دستگیر شد. پلیس هلند نیز هشت نفر را در داخل خاک این کشور بازداشت کرد. رئیس شبکه متلاشی‌شده ساکن شهر مزک در بلژیک و در نزدیکی مرز با هلند بود. در عملیات مشترک پلیس بلژیک و پلیس هلند ۲۹ مکان متفاوت مورد بازرسی قرار گرفت. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به اعلام دادستانی لیمبورگ در جریان عملیات علیه این شبکه قاچاق مواد مخدر و سیگار دهها هزار یورو پول نقد، ساعت‌ و خودروهای لوکس کشف شد. در مجموع ۸۰ مامور پلیس بلژیک در این عملیات مشارکت داشتند. 

حدود ۱۴۰ نفر از ماموران پلیس، کارکنان دولتی و ماموران گمرک هلند نیز در داخل این کشور به متلاشی کردن این شبکه قاچاق مواد مخدر و سیگار کمک کردند. 

به گفته دادستانی لیمبورگ اعضای این شبکه علاوه بر تولید غیرقانونی سیگار و پرورش ماری جوآنا، دو آزمایشگاه تولید مواد مخدر ترکیبی برپا کرده بودند.

مقامات بلژیک پیش از این از افزایش چشمگیر قاچاق مواد مخدر بین بلژیک و هلند سخن گفته بودند.