برنامه جهانی غذا به خانواده‌های نیازمند در افغانستان پول نقد می‌دهد

Afghanistan Falling Into Poverty
Afghanistan Falling Into Poverty Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آژانس‌های کمک رسانی بین‌المللی هشدار داده‌اند که با ادامه وضع موجود، بیش از نیمی از جمعیت ۳۸ میلیونی افغانستان در زمستان امسال با گرسنگی مواجه خواهند شد.

آگهی

برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد روز دوشنبه در کابل، پاتیخت افغانستان بین حدود ۳ هزار خانواده افغان پول توزیع کرد.

دریافت کنندگان این کمک مالی خانواده‌هایی بودند که از بحران اقتصادی و انسانی حاکم بر این کشور که از زمان به قدرت رسیدن طالبان شدیدتر شده است، به شدت رنج می‌برند.

آژانس‌های کمک رسانی بین‌المللی هشدار داده‌اند که با ادامه وضع موجود، بیش از نیمی از جمعیت ۳۸ میلیونی افغانستان در زمستان امسال با گرسنگی مواجه خواهند شد.

در جریان کمک رسانی مالی روز دوشنبه، برنامه جهانی غذا به هر خانواده نیازمند مبلغ ۷ هزار افغانی (معادل ۷۴ دلار) پرداخت کرد.

به گفته عظیم‌الله فضل‌یار که به توزیع این پول‌ها کمک می‌کرد، حدود ۵۰ هزار تا ۶۰ هزار خانواده در کابل نیازمند حمایت هستند و این برنامه ۳ هزار خانواده را که بیش از دیگران آسیب دیده‌اند شناسایی کرده است.

به گفته او نیازمندان می‌توانند از این پول برای خرید چوب و دیگر وسایل مورد نیاز در زمستان استفاده کنند.

بسیاری از کسانی که کمک دریافت می‌کردند، خانواده‌هایی بودند که تنها نان‌آور خانه در پی تسلط طالبان، کار خود را از دست داده است.

در ماههای اخیر تورم و بیکاری در افغانستان افزایش یافته و کمک‌های بین‌المللی که ۷۵ درصد از بودجه دولت پیشین تحت حمایت ایالات متحده را تامین می‌کرد، متوقف شده است.

صنیع‌الله حمیدی، دانشجو و معلم زبان انگلیسی یکی از دریافت کنندگان این کمک‌ها بود. او و پدرش که یک کارمند دولتی بود، هر دو بیکار شده‌اند و به دلیل مشکلات مالی کنونی، او امکان ادامه تحصیل هم ندارد.

قرار است نمایندگان طالبان و ایالات متحده این هفته بار دیگر در قطر دیدار داشته باشند و در مورد اعطای کمک‌های بشردوستانه به افغانستان و سایر موضوعات گفتگو کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشاگری حامد کرزی درباره توافق پشت پرده با طالبان پیش از ورود آنها به کابل

فرانسه بیش از ۳۰۰ نفر را با یک هواپیمای نظامی از افغانستان خارج کرد

دست‌کم «هشت کشته» در پی حملات هوایی پاکستان به دو ولایت افغانستان؛ طالبان به نوار مرزی حمله کرد