زوجی از هتل قرنطینه کووید در هلند فرار کردند اما در نهایت بازداشت شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
هتل محل قرنطینه مسافران ورودی از پروازهای آفریقای جنوبی واقع در حومه فرودگاه بین المللی آمستردام
هتل محل قرنطینه مسافران ورودی از پروازهای آفریقای جنوبی واقع در حومه فرودگاه بین المللی آمستردام   -   کپی رایت  AP Photo

پلیس هلند از دستگیری یک زوج که از هتل قرنطینه کووید موفق به فرار شده بودند خبر داد. این زوج اسپانیایی-پرتغالی ۳۰ و ۲۸ ساله هستند و قبل از برخاستن هواپیما در فرودگاه آمستردام دستگیر و به مسئولان بهداشتی تحویل داده شده اند.

آزمایش کووید یکی از این دو پیش‌تر مثبت اعلام شده بود و ظاهرا در هتلی که به منظور قرنطینه مسافران از مبدا آفریقای جنوبی در نظر گرفته شده بود، قرنطینه شده بودند.

مشخص نیست که آیا این دو هم از آفریقای جنوبی وارد هلند شده بودند و آیا در میان ۱۳ مسافری بوده اند که تست اومیکرون آنها مثبت اعلام شده یا نه. گفته می شود آنها هنگام دستگیری قصد پرواز به اسپانیا را داشتند.

پیش تر مقامات بهداشتی هلند از قرنطینه شدن دستکم ۶۱ مسافر پروازهای آفریقای جنوبی به ظن ابتلا به سویه جدید کووید خبر داده بودند. نتایج آزمایش‌های روز یکشنبه آلوده بودن ۱۳ نفر از این مسافران به اومیکرون را تایید کرد.

سازمان جهانی بهداشت سویه جدید را در دسته «سویه نگران کننده» طبقه بندی کرده و در حالی که تلاش‌ها برای شناسایی دقیق‌تر اومیکرون ادامه دارد، بسیاری از کشورهای جهان تصمیم به اعمال کنترل بیشتر بر مرزهای خود و لغو موقتی ورود مسافر از برخی کشورهای آفریقایی گرفته اند.

شواهد اولیه نشان می دهد که قدرت آلوده کردن این سویه نسبت به اشکال پیشین کووید ۱۹ به‌مراتب بیشتر است. تا کنون مرگی در اثر اومیکرون در دنیا به ثبت نرسیده است.

موج جدید کرونا در هلند مقامات این کشور را طی روزهای گذشته مجبور به اتخاذ تدابیر سختگیرانه‌تری کرده است. تصمیمی مبتنی بر نوعی از «قرنطینه محدود» که انتقادات بسیاری از هلندی‌ها را در آستانه سال نوی میلادی در برداشته است. چند روز پیش هم اعتراضات مردم هلند در مخالفت با محدودیت‌های کرونایی و سوق دادن اجباری ملت به سوی واکسیناسیون در اکثر شهرهای این کشور بویژه در روتردام و آمستردام با خشونت همراه شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید