Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشت نظامی به‌دلیل از بین رفتن مدارک مرتبط با ترور نخست‌وزیر عراق بازداشت شدند

Prime Minister of Iraq, Mustafa al-Kadhimi
Prime Minister of Iraq, Mustafa al-Kadhimi Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق در اواخر ماه نوامبر هدف حمله هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفت. او از این برنامه ترور جان سالم به در برد و یکی از پهپادها نیز دست نخورده در پشت بام محل اقامت او یافت شد.

آگهی

یکی از مقامات ارشد عراق روز دوشنبه اعلام کرد که هشت افسر این کشور از جمله دو ژنرال، به دلیل از دست دادن مدارکی که با ماجرای سوء قصد به نخست‌وزیر مرتبط بودند، دستگیر شده‌اند.

مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق در اواخر ماه نوامبر هدف حمله هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفت. او از این برنامه ترور جان سالم به در برد و یکی از پهپادها نیز دست نخورده در پشت بام محل اقامت او یافت شد.

قاسم اعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در جریان یک نشست خبری اعلام کرد که دو گروه از نیروهای امنیتی مسئول جمع آوری و ثبت اثرانگشت‌های احتمالی روی این پهپاد، قبل از منهدم کردن آن بوده‌اند و اگرچه آنها در ابتدا به کمیسیون تحقیق اطمینان داده‌اند که کار جمع آوری و ثبت اثر انگشت‌ها انجام شده، اما بعدا مشخص شد که آنها پهپاد را بدون جمع آوری چنین مدارک مهمی از بین برده‌اند.

قاسم اعرجی اعلام کرد: «کمیسیون تصمیم گرفت که اعضای این دو تیم را بازداشت و تحقیقاتی را آغاز کند تا مشخص شود چرا آنها کاری را که طبیعتا باید انجام می‌شد، انجام نداده‌اند.»

او به خبرگزاری فرانسه گفت که این دو گروه، متشکل از هشت افسر از جمله دو ژنرال هست و تاکید کرد که کمیسیون در این مرحله قصد متهم کردن کسی را ندارد و به دنبال یافتن دلیل این «بی‌نظمی» در انجام وظیفه است.

حادثه حمله به اقامتگاه آقای کاظمی، بامداد یکشنبه ۷ نوامبر روی داد. در جریان آن سه پهپاد به سمت منطقه به شدت محافظت شده «سبز» بغداد که سفارتخانه‌ها و دفاتر دولتی در آنجا قرار دارند شلیک شدند که دو پهپاد سرنگون شد و سومی به اقامتگاه نخست‌وزیر اصابت کرد.

در جریان این حادثه شماری از محافظان آقای کاظمی نیز زخمی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک شرکت نفتی خارجی در جنوب عراق هدف تیراندازی و حمله راکتی قرار گرفت

دست‌کم چهار غیرنظامی در اثر انفجار یک موتورسیکلت در بصره عراق جان باختند

«پیوند پنهانی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق: پای قاچاق میلیون‌ها دلار نفت در میان است»