نیروهای امنیتی همزمان با شکل‌گیری تجمع در زاینده‌رود اصفهان، گاز اشک‌آور شلیک کردند

شلیک گاز اشک‌آور در بستر زاینده‌رود
شلیک گاز اشک‌آور در بستر زاینده‌رود   -  Copyright  از ویدئو
نگارش از یورونیوز فارسی

نیروهای امنیتی در اصفهان با شلیک گاز اشک‌آور افرادی را که در بستر خشک زاینده‌رود تجمع کرده بودند متفرق کردند.

نیروهای امنیتی در اصفهان با شلیک گاز اشک‌آور افرادی را که در بستر خشک زاینده‌رود تجمع کرده بودند متفرق کردند.

این تجمع در اعتراض به کم‌آبی و خشکی زاینده‌رود در حالی شکل گرفت که دو جمعه در هفته‌های گذشته نیز تجمعات گسترده‌ای در این شهر برپا شده بود.

طبق گزارش رسانه‌های ایران و عکس‌ها و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، جو امروز اصفهان امنیتی بود و در نهایت نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک‌آور مانع شکل‌گیری تجمع شدند.

از سوی دیگر پس از آنکه نیروهای امنیتی وارد بستر خشک زاینده‌رود شدند، مردم معترض شعارهایی علیه آن‌ها سر دادند.

طبق ویدئوهای منتشر شده برخی از افراد نیز به سمت نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کردند. برخی از شهروندان نیز در ناآرامی‌های امروز دچار جراحت شدند.

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران در گزارشی گفت که «نیروهای انتظامی برای تامین امنیت و جلوگیری از خشونت و تحرک فرصت طلبان، با استفاده گاز اشک‌آور تجمع کنندگان را متفرق کرد.»

این اتفاق در حالی رخ داد که چهارشنبه شب نیز محل تجمع و تحصن کشاورزان بر بستر زاینده پاکسازی و چادرهای آن‌ها به آتش کشیده شد.

وضعیت زندگی نزدیک به یک میلیون کشاورز ساکن این استان که بیشتر آن‌ها در مناطق شرقی زندگی می‌کنند، در سال‌های اخیر به علت فقدان آب، دچار بحران شده است.

از سوی دیگر رضا مرتضوی، استاندار اصفهان گفت که زاینده‌رود برای ۱۰۰ روز آب دارد و اولویت تامین آب شرب است و در صورت مازاد می‌توان آن را برای مصارف کشاورزی رهاسازی کرد.

مطالب مرتبط