Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمایت آفریقا از ایده اینفانتینو برای برگزاری هر دو سال یک‌بار جام جهانی

جانی اینفانتینو، رئيس فیفا در نشست کنفدراسیون فوتبال آفریقا
جانی اینفانتینو، رئيس فیفا در نشست کنفدراسیون فوتبال آفریقا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعضای کنفدراسیون فوتبال آفریقا در نشستی با حضور جانی اینفانتینو، رئيس فیفا از ایده تغییر ساختار جام جهانی و برگزاری هر دو سال یک‌بار بزرگترین تورنمنت جهان فوتبال حمایت کردند.

آگهی

کنفدراسیون فوتبال آفریقا از ایده برگزاری جام جهانی به صورت هر ۲ سال یک بار به جای مدل کنونی حمایت می‌کند.

اعضای این کنفدراسیون در نشست روز جمعه ۲۶ نوامبر که با حضور جانی اینفانتینو، رئيس فیفا برگزار شد، رسما اعلام کردند که موافق تغییر ساختار برگزاری جام جهانی هستند و بدین ترتیب بعد از کنفدراسیون فوتبال آسیا، قاره آفریقا هم از ایده پر سر و صدای فیفا حمایت می‌کند.

جانی اینفانتینو پیشتر از این مدل جدید رونمایی و خواستار برگزاری جام جهانی فوتبال هر دو سال یک بار شده بود. در حال حاضر بزرگترین تورنمنت فوتبالی جهان هر چهار سال یک‌بار و با حضور ۳۲ کشور از سراسر جهان برگزار می‌شود. هرچند قرار است از سال ۲۰۲۶ تعداد شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها هم افزایش یابد.

روز جمعه مجمع عمومی کنفدراسیون فوتبال آفریقا در جلسه‌ای که در مقر این سازمان در قاهره برگزار شد به صورت رسمی به ایده جدید فیفا رای مثبت داد. این در حالیست که پیشتر مخالفت‌های گسترده‌ای از سوی اعضای اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا در این خصوص به ثبت رسیده بود. تصمیم کنفدراسیون فوتبال آفریقا دقیقا یک ماه پیش از اجلاس سالانه فیفا که قرار است روز ۲۰ دسامبر برگزار شود اعلام شده است. در نشست فیفا قرار است کشورهای عضو در خصوص ایده جدید برگزاری جام جهانی به صورت هر دو سال یکبار بحث و گفتگو شود. البته در آن نشست رای‌گیری در این رابطه صورت نخواهد گرفت.

اینفانتینو روز جمعه و در نشست کنفدراسیون فوتبال آفریقا در حمایت از ایده خود تاکید کرد که به نظر می‌رسد مخالفان این ایده نگرانند که با برگزای جام جهانی به صورت هر دو سال یک‌بار جایگاه آنها در راس فوتبال جهان متزلزل شود. صحبت‌های رئيس فیفا کنایه‌ای مستقیم به سران یوفا و همچنین کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی است که با ایده جدید و تغییر ساختار برگزاری جام جهانی مخالفت کرده‌اند.

اینفانتیو در ادامه افزود: «مخالفین کسانی هستند که در قله فوتبال جهان قرار دارند. طبیعی است که وقتی تغییر یا اصلاحی رخ می‌دهد کسانی که در راس هستند نگران جایگاه خود شوند. آنها ترسیده‌اند که شاید این تغییر به جایگاه رهبری آنها در فوتبال لطمه بزند.»

از زمان آغاز برگزاری جام جهانی در سال ۱۹۳۰ تاکنون، هرگز هیچ تیمی خارج از قاره اروپا و آمریکای جنوبی نتوانسته قهرمان این تورنمنت شود و یا حتی به دیدار پایانی راه یابد. آلمان، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و انگلستان از قاره اروپا و همچنین برزیل، آرژانتین و اروگوئه از قاره آمریکای جنوبی تیم‌هایی هستند که افتخار کسب جام جهانی را در کارنامه دارند.

ایده جدید فیفا با مخالفت جدی اعضای این دو کنفدراسیون یعنی اروپا و آمریکای جنوبی مواجه شده و مشخص نیست با توجه به مخالفت‌ها و حمایت‌ها چه سرنوشتی در انتظار مسابقات جام جهانی خواهد بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس فیفا از گسترش جام باشگاه‌های جهان و پر شدن استادیو‌م‌ها در جام جهانی قطر دفاع کرد

پرونده کیفری علیه رئیس فیفا در سوئیس به جریان افتاد

چالش‌های میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۴؛ دلارهای نفتی عربستان قرار است چگونه هزینه شوند؟