Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نامزدی اسپانیا و پرتغال برای میزبانی مشترک از جام جهانی ۲۰۳۰ رسما کلید خورد

نامزدی مشترک اسپانیا و پرتغال برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۳۰
نامزدی مشترک اسپانیا و پرتغال برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۳۰ Copyright  EBU
Copyright  EBU
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش از اسپانیا و پرتغال کشورهای بریتانیا و ایرلند در قاره اروپا و چهار کشور آرژانتین، شیلی، پاراگوئه و اروگوئه در آمریکای جنوبی برای نامزدی مشترک مسابقات جام جهانی ۲۰۳۰ اعلام آمادگی کرده بودند.

آگهی

اسپانیا و پرتغال به صورت رسمی کارزار نامزدی برای میزبانی مشترک از مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۳۰ را آغاز کردند.

این کارزار با شعار پیش به سوی ۲۰۳۰ روز جمعه رسما در استادیوم متروپولیتانو شهر مادرید با حضور روسای فدراسیون فوتبال و برخی مقام‌های سیاسی دو کشور از جمله فلیلیپه ششم، پادشاه اسپانیا، مارسلو ربلو دی سوسا، رئیس جمهوری پرتغال و نیز پدرو سانچز و آنتونیو کاستا نخست وزیران دو کشور استارت خورد.

به همین منظور هشتگ Vamos 2030 نیز برای معرفی بیشتر این کارزار در شبکه‌های اجتماعی ساخته ساخته و منتشر شده است.

میزبان یا میزبانان مشترک بیست و چهارمین دوره رقابت‌های فوتبال جام جهانی ۲۰۳۰ که یکی از مهم‌ترین رویدادهای ورزشی جهان به شمار می‌‌رود قرار است سال ۲۰۲۴ توسط فیفا انتخاب و معرفی شود.

گفتنی است که میزبان بیست و سومین دوره رقابت‌های جام جهانی فوتبال که سال ۲۰۲۶ در آمریکای شمالی برگزار خواهد شد از پیش مشخص شده و کشورهای ایالات متحده، کانادا و مکزیک قرار است به صورت مشترک از این مسابقات میزبانی کنند.

بزرگداشت صدمین مسابقه میان دو کشور

مراسم اعلام نامزدی رسمی اسپانیا و پرتغال که با تبادل پیراهن‌های تیم ملی از سوی حاکم اسپانیا و رئیس کشور پرتغال همراه شد با یک دیدار دوستانه فوتبال به مناسبت صدمین رویارویی دو کشور در زمین چمن به پایان رسید.

تیم‌های ملی پرتغال و اسپانیا جمعه شب گذشته به همین مناسبت و در چارچوب دیدارهای تدارکاتی پیش از مسابقات جام ملت‌های اروپا به مضاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

گفتنی است که پیش از اسپانیا و پرتغال کشورهای بریتانیا و ایرلند در قاره اروپا و چهار کشور آرژانتین، شیلی، پاراگوئه و اروگوئه در آمریکای جنوبی برای نامزدی مشترک مسابقات جام جهانی ۲۰۳۰ اعلام آمادگی کرده بودند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام حقوق بشری تیم ملی آلمان در نخستین گام به سوی جام جهانی قطر

ورزشگاه جدید قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ با حضور ۲۰ هزار تماشاگر افتتاح شد

تصاویر جشن و پایکوبی بازیکنان تیم ملی و مردم اسپانیا در خیابان‌های مادرید؛ بازگشت قهرمان یورو۲۰۲۴