Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا اعدام آرمان عبدالعالی را محکوم کردند

محکومیت اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی
محکومیت اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی Copyright  شبکه‌های اجتماعی
Copyright  شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعدام آرمان عبدالعالی که متهم بود در ۱۷ سالگی دوست دختر خود را کشته است، با اعتراض‌های نهادهای بین‌المللی و همچنین کشورهای مختلف جهان همراه شد.

آگهی

اعدام آرمان عبدالعالی که متهم بود در ۱۷ سالگی دوست دختر خود را کشته است، با اعتراض‌های نهادهای بین‌المللی و همچنین کشورهای مختلف جهان همراه شد.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه ایران امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر (۳ آذر) اعلام کرد که حکم قصاص آرمان عبدالعالی در پی تقاضای خانواده مقتول سحرگاه چهارشنبه در زندان رجایی شهر اجرا شده است.

از همین رو کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که اعدام آرمان عبدالعالی با وجود تلاش‌های بسیار برای ممانعت از اجرای این حکم، «به شدت تکان‌دهنده» است.

لیز تروسل، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از اینکه آرمان عبدالعالی در دو ماه گذشته ۶ بار برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود، ابراز تأسف کرد.

اتحادیه اروپا هم با محکوم کردن اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی، اعلام کرد که این اعدام «مغایر» با تعهدات بین‌المللی است.

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «احکام اعدام برای جرایمی که توسط افراد زیر ۱۸ سال اتفاق می‌افتند خلاف تعهدات بین‌المللی، ذیل میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی و پیمان‌نامه حقوق کودک است.»

همچنین فرانسه با محکوم کردن اعدام آرمان عبدالعالی بر مخالفت «همیشگی» این کشور با مجازات اعدام در همه دنیا و در هر شرایطی تأکید کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بربل کوفلر، مسئول امور حقوق بشر دولت آلمان هم گفت که اعدام آرمان عبدالعالی برای او «تکان‌دهنده» بوده است. او گفت که نسبت به رعایت قانون در خصوص این پرونده شک دارد.

بر اساس گزارش سازمان عفو بین الملل، ۲۴۶ نفر در سال ۲۰۲۰ در ایران اعدام شده‌اند.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و سازمان‌های غیر دولتی غربی همواره از ایران به دلیل اعدام افرادی که به هنگام ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال سن داشته‌اند، انتقاد کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک زندانی سیاسی در ایران بدون اطلاع به وکیل و خانواده‌اش اعدام شد

توقف حکم اعدام آرمان عبدالعالی؛ خانواده مقتول: رضایت نمی‌دهیم، منتظر تاریخ جدید هستیم

کارشناسان سازمان ملل خواستار لغو فوری حکم اعدام آرمان عبدالعالی شدند