Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خاخام نیویورکی با کمک کارداشیان موفق به انتقال دختران فوتبالیست افغان به بریتانیا شد

کیم کارداشیان
کیم کارداشیان Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خاخام یهودی گفت: «شاید یک ساعت بعد از تماس در «اپلیکشن» زوم بود که پیامکی دریافت کردم که کیم می‌خواهد هزینه کل پرواز را تامین کند.»

آگهی

اعضای تیم پایه فوتبال زنان افغانستان بامداد پنجشنبه ۱۸ نوامبر پس از پرواز از پاکستان وارد بریتانیا شدند. آن‌ها با کمک یک خاخام نیویورکی، یک باشگاه فوتبال بریتانیایی و همچنین کیم کارداشیان توانستند راهی لندن شوند.

هواپیما، حامل بیش از ۳۰ بازیکن جوان و خانواده‌هایشان که در مجموع حدود ۱۳۰ نفر می‌شدند، در نزدیکی لندن به زمین نشست. آن‌ها باید قبل از شروع زندگی جدید در بریتانیا به خاطر محدودیت‌های کرونایی ۱۰ روز را در قرنطینه سپری کنند.

لیدز یونایتد، باشگاه لیگ برتری انگلیس پیشنهاد حمایت از این بازیکنان را داده است.

با سقوط کابل به دست نیروهای طالبان در ماه اوت، برخی از کشورهای خارجی هزاران افغان را از افغانستان خارج کردند. بسیاری از آن‌ها در آن زمان به امید سفر به غرب، راهی کشورهای همسایه شدند.

ورزش زنان یکی از خط قرمزهای طالبان به حساب می‌آید و به این دلیل صدها ورزشکار زن از زمان به قدرت رسیدن طالبان این کشور را ترک کرده‌اند.

فوتبالیست‌های زن افغان چهره‌های شناخته شده‌ای در کشور هستند. جان آن‌ها به دلیل افرادی که در کشور مخالف فعالیت آن‌ها بودند و می‌خواستند فعالیت ورزشی آن‌ها لغو شود در خطر بزرگی قرار گرفت
خالده پوپل
کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال زنان افغانستان

خالده پوپل، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال زنان افغانستان که رهبری تلاش‌ها برای خروج ورزشکاران زن را بر عهده داشته است گفت: «فوتبالیست‌های زن افغان چهره‌های شناخته شده‌ای در کشور هستند. جان آن‌ها به دلیل افرادی که در کشور مخالف فعالیت آن‌ها بودند و می‌خواستند فعالیت ورزشی آن‌ها لغو شود در خطر بزرگی قرار گرفت.»

استرالیا اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان را خارج کرد و تیم جوانان در پرتغال اسکان داده شدند.

اعضای تیم پایه که بسیاری از آن‌ها از خانواده‌های فقیر ولایت‌های افغانستان هستند، در آن زمان موفق شدند خود را به پاکستان برسانند و در زمانی که مهلت ویزای آن‌ها در پاکستان رو به پایان بود، در نهایت ویزای بریتانیا را دریافت کردند.

این تیم از انجمن زدک، یک گروه غیرانتفاعی آمریکایی که پیش از این به آخرین عضو شناخته شده جامعه یهودی کابل کمک کرده بود تا افغانستان را ترک کند، کمک گرفتند.

خاخام موشه مارگارتن، موسس این انجمن با کیم کارداشیان ستاره تلویزیون در زمینه اصلاحات عدالت کیفری در ایالات متحده آمریکا کار کرده است.

خاخام مارگارتن با کارداشیان تماس گرفت تا در پرداخت هزینه یک هواپیمای اجاره شد برای پرواز به بریتانیا کمک بگیرد.

مارگارتن گفت: «شاید یک ساعت بعد پس از تماس زوم، پیامکی دریافت کردم که کیم می‌خواهد هزینه کل پرواز را تامین کند.»

سخنگوی کارداشیان تایید کرد که کیم با کمک برندش (SKIM) این کمک مالی را انجام داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقام پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان به دلیل آزار جنسی از کار محروم شد

فیفا محرومیت رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان را تمدید کرد

هزار روز دوری از مدرسه؛ یونیسف: دختران افغان سه میلیارد ساعت درسی را از دست داده‌اند