Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پورشه از تایکان جی‌تی‌اس رونمایی کرد؛ این خودروی الکتریکی چه ویژگی‌هایی دارد؟

خودروهای جدید تایکان پورشه
خودروهای جدید تایکان پورشه Copyright شرکت پورشه
Copyright شرکت پورشه
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت پورشه در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس از انواع تیپ‌های (تریم) جی‌تی‌اس (GTS) برای پورشه تایکان سدان و اسپرت توریسمو رونمایی کرد. این شرکت خودروسازی در حال گسترش دامنه خودروهای برقی خود است.

آگهی

شرکت پورشه در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس از انواع تیپ‌های (تریم) جی‌تی‌اس (GTS) برای پورشه تایکان سدان و اسپرت توریسمو رونمایی کرد. این شرکت خودروسازی در حال گسترش دامنه خودروهای برقی خود است.

تایکان، نخستین خودروی برقی پورشه بود که در سال ۲۰۱۹ عرضه شد. این خودرو در سه‌ماه گذشته از خودروی ۹۱۱ این شرکت پیشی گرفته است.

تیپ جی‌تی‌اس به‌طور سنتی به‌عنوان نقطه‌ای در خط تولید است که برای عملکرد سطح بالا بدون به خطر انداختن راحتی تنظیم شده است.

مدل جی‌تی‌اس برخی از تفاوت‌های بصری را نشان می‌دهد گرچه بسیاری از نشانه‌های خود را از سطح بالای خط تریم تایکان گرفته است.

جی‌تی‌تی با نمای جلو و بدنه اسپرت‌دیزاین (SportDesign) و تزیین شیشه‌های کناری به رنگ مشکی براق خودنمایی می‌کند. روکش مشکی ساتن روی چرخ‌ها منحصر به خط جی‌تی‌اس است. چراغ‌های مشکی رنگ ماتریکس پی‌دی‌ال‌اس پلاس نیز در جلو قرار دارند.

شرکت پورشه
پورشه تایکان جی‌تی‌اسشرکت پورشه
شرکت پورشه
پورشه اسپرت توریسموشرکت پورشه
شرکت پورشه
داخل خودروی پورشه تایکان جی‌تی‌اسشرکت پورشه
شرکت پورشه
خودروی تایکان جی‌تی‌اسشرکت پورشه

سیستم ترمز استاندارد از تریم تایکان چهار‌اس (4S) وجود دارد اما با روتورهای جلوی ۱۵.۳ اینچی کمی بزرگتر عرضه می‌شود. اندازه روتور عقب در حدود ۱۴ اینچ ثابت باقی می‌ماند.

تایکان جی‌تی‌اس دارای دو موتور الکتریکی یکی در محور جلو و دیگری در عقب است که با فعال کردن لانچ کنترل اوج ترکیبی ۵۹۰ اسب بخار را تولید می‌کند که در بین تایکان چهاراس با قدرت ۴۶۲ اسب بخار و تایکان توربو با قدرت ۶۷۰ اسب بخار قرار می‌گیرد.

پورشه می‌گوید شتاب صفر تا ۶۰ مایل در ساعت، در ۳.۵ ثانیه به دست می‌آید.

باتری این خودرو ۹۳.۴ کیلووات ساعت با عملکرد پلاس است که می‌تواند شارژ خودروهای برقی را از پنج تا ۸۰ درصد در کمتر از ۲۳ دقیقه برساند.

صندلی‌های راننده و سرنشین دارای قابلیت تنظیم برقی در ۱۸ جهت با عملکردهای حافظه هستند. آرم‌های جی‌تی‌اس در پشتی جلو و عقب دیده می‌شود.

قیمت سدان تایکان جی‌تی‌اس از ۱۳۱ هزار و ۴۰۰ دلار و جی‌تی‌اس اسپورت توریسمو از ۱۳۳ هزار و ۳۰۰ دلار شروع می‌شود. اکنون می‌توان سفارش‌ها را ثبت کرد و پیش‌بینی می‌شود تحویل در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ آغاز شود. سقف پانوراما با کنترل متغیر نور هم در سدان و هم در اسپرت توریسمو ارائه خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری نمایشگاه لوکس‌ترین خودروهای جهان در لس‌آنجلس

۱۱۰ سال قدرت و شکوه در بوگاتی

سرمایه گذاری وسیع تویوتا در آمریکا، هوندا در انتظار روشن شدن سیاستهای ترامپ