Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شاهدخت ژاپن و همسرش کشورشان را به مقصد آمریکا ترک کردند

ماکو، شاهدخت سابق ژاپنی، این کشور را با شوهرش ترک کرد
ماکو، شاهدخت سابق ژاپنی، این کشور را با شوهرش ترک کرد Copyright Eugene Hoshiko/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Eugene Hoshiko/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورنیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

این اولین بار نیست که یکی از زنان خاندان سلطنتی به دلیل ازدواج مجبور به ترک خانواده خود است. اما ازدواج شاهدخت ماکو با سه سال جنجال رسانه‌ای همراه بود، تا حدی که او دچار آسیب روحی شد و تحت درمان قرار گرفت.

آگهی

ماکو، شاهدخت ژاپن به همراه کی کومورو، همسرش روز یکشنبه ۲۳ آبان ژاپن را به مقصد ایالات متحده ترک کردند.

او که دختر برادر کوچک امپراتور ژاپن است، ماه گذشته پس سه سال‌ جنجال رسانه‌ای و با وجود نارضایتی بخشی از افکار عمومی با کِی کومورو که پسری «غیر اشراف‌زاده» محسوب می‌شد، ازدواج و خاندان سلطنتی را ترک کرد.

کی کمورو، فارغ التحصیل رشته حقوق از یک دانشگاه آمریکایی است و در یک دفتر حقوقی در آمریکا مشغول به کار است.

شاهزاده ماکو ۳۰ ساله به محض ازدواج و به رسم سنت امپراتوری، جایگاه خود را در خاندان سلطنتی از دست داد. اگرچه این سنت برای تمام زنان تاج و تخت جاری می‌شود، اما این نخستین بار در تاریخ ژاپن پس از جنگ جهانی دوم است که مقرری سلطنتی به یک شاهدخت پرداخت نمی‌شود.

رسانه‌های محلی در سه سال گذشته و از زمانی که تصمیم شاهدخت برای ازدواج با کِی کومورو منتشر شد، گزارش‌هایی را درباره بدهی مادر داماد به شریک سابق زندگیش منتشر کردند. امری که در ژاپن، کشوری به شدت سنتی و مردسالار، عامل یک شرمساری بزرگ و نابخشودنی به حساب می‌آید.

امپراطور ژاپن، ناروهیتو نیز با یک زن «غیر اشراف‌زاده» ازدواج کرده است. نخستین عضو خاندان سلطنتی ژاپن که با یک زن «غیر اشراف‌زاده» ازدوج کرد پدربزرگ ماکو بود.

به شبکه تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید.

این اولین بار نیست که یکی از زنان خاندان سلطنتی به دلیل ازدواج مجبور به ترک خانواده خود است. اما ازدواج شاهدخت ماکو با سه سال جنجال رسانه‌ای همراه بود، تا حدی که او دچار آسیب روحی شد و تحت درمان است.

اکنون نیز رسانه‌های ژاپن درباره درآمد شوهر وی و اینکه آیا شاهدخت به شوهرش مقرری پرداخت خواهد کرد سوالاتی را مطرح کرده‌اند. قشری از جامعه ژاپن معتقد است از آنجا که مخارج خانواده سلطنتی از مالیات تامین می‌شود، شهروندان حق دخالت درباره مسائل شخصی این خانواده را دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن با تغییر عمده در سیاست‌های مهاجرتی به شمار بیشتری از کارگران ماهر اقامت دائم می‌دهد

برگزاری اولین ازدواج سلطنتی قرن حاضر در روسیه؛ اشراف‌زادگان از سراسر اروپا گردهم آمدند

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند