Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برگزاری اولین ازدواج سلطنتی قرن حاضر در روسیه؛ اشراف‌زادگان از سراسر اروپا گردهم آمدند

اولین عروسی سلطنتی قرن حاضر در روسیه
اولین عروسی سلطنتی قرن حاضر در روسیه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روسیه روز جمعه اولین عروسی سلطنتی خود را پس از انقلاب بلشویکی سال ۱۹۱۷ و سرنگونی امپراتوری نیکُلای الکساندروویچ رومانوف برگزار کرد و اشراف‌زادگان از سراسر اروپا برای حضور در این مراسم باشکوه سفر کردند.

آگهی

روسیه روز جمعه اولین ازدواج سلطنتی خود را پس از انقلاب بلشویکی سال ۱۹۱۷ و سرنگونی امپراتوری نیکُلای الکساندروویچ رومانوف برگزار کرد و اشراف‌زادگان از سراسر اروپا برای حضور در این مراسم باشکوه سفر کردند.

جورج میخائیلوویچ رومانوف ۴۰ ساله و نامزد ایتالیایی اش ربکا ویرجینیا بتارینی ۳۹ ساله در کلیسای جامع سنت ایزاک در پایتخت سابق امپراتوری روسیه، سن‌پترزبورگ، ازدواج کردند.

صدها میهمان خارجی این مراسم ازدواج از جمله شاهزاده رودلف، شاهزاده خانم تیلسیم لیختن‌اشتاین و پادشاه و ملکه‌ سابق بلغارستان برای شرکت در مراسم مسیحی ارتدوکس به دومین شهر روسیه سفر کردند. بتارینی سال گذشته به مذهب ارتدوکس گروید.

لیست میهمانان شرکت کننده در این مراسم شامل هزار و ۵۰۰ نفر بود که افرادی مانند کنستانتین مالوفیو، سلطنت‌طلب و سرمایه دار نزدیک به کرملین و ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه‌ روسیه هم در آن قرار داشتند.

لباس عروس دارای نشان‌های امپراتوری روسیه و طلا‌دوزی شده بود. همچنین یک تاج الماس‌نشان که توسط جواهرسازان درجه یک شومی (Chaumet) ساخته شده بود روی سر عروس قرار داشت.

گالینا بابرووا، ساکن سن پترزبورگ روز جمعه با عبور از کنار کلیسای جامع سنت ایزاک با آرزوی خوشبختی برای این زوج به خبرگزاری فرانسه گفت که اگر چه موضوع سلطنت برای آن‌ها مربوط به زندگی گذشته است اما هم‌چنان جالب است.

بیش از ۵۰۰ میهمان برای شرکت در شام ازدواج که قرار است امروز جمعه در موزه‌ مردم‌شناسی شهر برگزار شود، دعوت شده‌اند.

آخرین مراسم ازدواج وارث رومانوف در روسیه، ازدواج نیکلاس دوم و الکساندرا در ۱۲۷ سال پیش بود.

AFP
اولین عروسی سلطنتی قرن حاضر در روسیهAFP

سفیران حسن نیت

رومانوف جوان پیش از مراسم ازدواج گفت که سن‌پترزبورگ «بسیار بسیار» برای خانواده‌ آن‌ها عزیز است، زیرا این شهر تاریخ روسیه و تاریخ خاندان رومانوف لست.

خانواده رومانوف در اوایل دهه‌ ۱۹۹۰ به سن‌پترزبورگ روسیه بازگشتند. رومانوف متولد مادرید، پسر دوشس بزرگ ماریا ولادیمیرونا رومانوا، وارث خودخوانده‌ تاج و تخت روسیه است.

او نوه‌ دوک بزرگ کریل، پسر عموی نیکلاس دوم، آخرین تزار روسیه است که به همراه همسرش الکساندرا و پنج فرزندش توسط بلشویک‌ها در سال ۱۹۱۸ اعدام شدند.

اجساد آن‌ها و فرزندانشان پس از اعدام در محلی که مدت‌ها توسط مقام های شوروی مخفی مانده بود، دفن شدند اما در سال ۱۹۹۸ به کلیسای جامع پیتر و پل در سن‌پترزبورگ منتقل شدند. این خانواده در سال ۲۰۰۰ توسط کلیسای ارتدکس به عنوان شهیدان مقدس شناخته شدند.

رومانوف از آکسفورد فارغ‌التحصیل شده و بیشتر عمر خود را در فرانسه گذرانده است و هنگامی که در پارلمان اروپا کار می‌کرد با بتارینی در بروکسل ملاقات کرد. او همچنین در «نوریلسک نیکل»، شرکت مهم معدن روسی مشغول به کار بوده است.

این زوج سه سال پیش به روسیه نقل مکان کردند و ابتدا در حومه‌ مسکو و سپس در مرکز شهر در کنار کرملین ساکن شدند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رومانوف اکنون در چندین پروژه‌ خیریه فعالیت می‌کند. او بر این نظر است که اعضای خانواده‌ سلطنتی اروپا و روسیه می‌توانند به مسکو و غرب برای ترمیم روابط مخدوششان کمک کنند. از همین رو رومانف گفت: «من فکر می‌کنم که ما می‌توانیم سفیر حسن نیت باشیم.»

در هر حال دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین به خبرنگاران گفت که کرملین همیشه برای همه‌ تازه ازدواج کرده‌ها آرزوی خوشبختی می‌کند اما رئیس جمهور روسیه قصد ندارد به طور ویژه به این زوج تبریک بگوید.

او گفت که این ازدواج «به هیچ وجه» در دستور کار آن‌ها نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهدخت ژاپن و همسرش کشورشان را به مقصد آمریکا ترک کردند

کارت پستال از روسیه؛ درخشش زمستانی مسکو، شهر تزارها

به فرمان پوتین، چشم در برابر چشم؛ روسیه دست بر اموال خصوصی آمریکایی‌ها می‌گذارد