Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دختر ولیعهد ژاپن پس از سه سال جنجال رسانه‌ای با یک «غیرنجیب‌زاده» ازدواج کرد

شاهدخت ماکو، دختر ولیعهد ژاپن
شاهدخت ماکو، دختر ولیعهد ژاپن Copyright AP
Copyright AP
نگارش از Amirbehnam MASOUMI با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شاهدخت ماکو، با عنوان رسمی «ماکوی آکی‌شینو» دختر برادر کوچک ناروهیتو، امپراتور ژاپن است. کِی کومورو وکیل دادگستری است و در یک دفتر خدمات حقوقی آمریکایی کار می‌کند.

آگهی

شاهزاده ماکو، دختر ولیعهد ژاپن روز سه‌شنبه پس سه سال‌ جنجال رسانه‌ای و با وجود نارضایتی بخشی از افکار عمومی با کِی کومورو، پسری غیر «نجیب‌زاده» ازدواج و خاندان سلطنتی را ترک کرد.

شاهدخت ماکو، با عنوان رسمی «ماکوی آکی‌شینو» دختر برادر کوچک ناروهیتو، امپراتور ژاپن است. کِی کومورو وکیل دادگستری است و در یک دفتر خدمات حقوقی آمریکایی کار می‌کند.

کاخ امپراتور ژاپن پیش از این و در زمانی که خبر ازدواج شاهزاده ماکو قطعی شد، اعلام کرده بود که مراسم سنتی و تشریفاتی عروسی سلطنتی انجام نمی‌شود. به‌علاوه خاندان پادشاهی مبلغ مصوب برای یک شاهدخت که با فردی «عامی» ازدواج می‌کند را به وی پرداخت نخواهد کرد. این مبلغ براساس قوانین سلطنتی می‌تواند تا ۱۵۳ میلیون ین (معادل یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورو) باشد.

شاهزاده ماکو ۳۰ ساله به محض ازدواج و به رسم سنت امپراتوری، جایگاه خود را در خاندان سلطنتی از دست داد. اگرچه این سنت برای تمام زنان تاج و تخت جاری می‌شود، اما این نخستین بار در تاریخ ژاپن پس از جنگ جهانی دوم است که مقرری سلطنتی به یک شاهدخت پرداخت نمی‌شود.

رسانه‌های محلی در سه سال گذشته و از زمانی که تصمیم شاهدخت برای ازدواج با کِی کومورو منتشر شد، گزارش‌هایی را درباره بدهی مادر داماد به شریک سابق زندگیش منتشر کردند. امری که در ژاپن، کشوری به شدت سنتی و مردسالار، عامل یک شرمساری بزرگ و نابخشودنی به حساب می‌رود.

شاهدخت ماکوی آکی‌شینو و کِی کومورو به زودی ژاپن را ترک می‌کنند و زندگی مشترک خود را در نیویورک ادامه خواهند داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهدخت ژاپن قید عنوان سلطنتی را زد تا با مردی عادی ازدواج کند

راز طول عمر طولانی اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا چیست؟

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند