Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دستور قرنطینه سراسری ۱۰ روزه برای افراد واکسینه نشده در اتریش؛ متخلفان جریمه می‌شوند

واکسیناسیون در اتریش
واکسیناسیون در اتریش Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شالنبرگ گفت که قرنطینه در ابتدا به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت و از پلیس خواسته شده است تا افراد داخل خیابان را بررسی کند و از واکسینه شدن آن‌ها اطمینان حاصل شود. وی افزود که نیروهای بیشتری برای کنترل قرنطینه به گشت‌زنی خواهند پرداخت.

آگهی

دولت اتریش دستور قرنطینه سراسری برای افراد واکسینه نشده را از نیمه شب یکشنبه صادر کرد تا از گسترش سریع ویروس کرونا در این کشور جلوگیری کند.

این دستور، افراد بالای ۱۲ سال واکسینه نشده را از ترک خانه خود منع می‌کند مگر برای فعالیت‌های اساسی مانند کار کردن، خرید مواد غذایی، پیاده‌روی یا واکسن زدن.

مقامات اتریشی نگران افزایش مرگ و میر هستند و می‌گویند که کادر پزشکی بیمارستان‌ها دیگر قادر به مقابله با افزایش رو به رشد بیماری کووید-۱۹ نخواهند بود.

وظیفه ما به‌عنوان دولت اتریش محافظت از مردم است. بنابراین تصمیم گرفتیم از روز دوشنبه برای افراد واکسینه نشده قرنطینه اعمال شود.
الکساندر شالنبرگ
صدراعظم اتریش

الکساندر شالنبرگ، صدراعظم اتریش روز یکشنبه در وین به خبرنگاران گفت: «وظیفه ما به‌عنوان دولت اتریش محافظت از مردم است. بنابراین تصمیم گرفتیم از روز دوشنبه برای افراد واکسینه نشده قرنطینه اعمال شود.»

خبرگزاری آی‌پی‌ای گزارش داد که قرنطینه حدود ۲ میلیون نفر را در این کشور ۸.۹ میلیون نفری تحت تاثیر قرار می‌دهد. این قرنطینه برای کودکان زیر ۱۲ سال اعمال نمی‌شود زیرا آن‌ها هنوز به‌طور رسمی نمی‌توانند واکسینه شوند.

شالنبرگ گفت که قرنطینه در ابتدا به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت و از پلیس خواسته شده است تا افراد داخل خیابان را بررسی کند و از واکسینه شدن آن‌ها اطمینان حاصل شود. وی افزود که نیروهای بیشتری برای کنترل قرنطینه به گشت‌زنی خواهند پرداخت.

افراد واکسینه نشده در صورتی که محدودیت‌ها را رعایت نکنند تا ۱۴۵۰ یورو جریمه می‌شوند.

اتریش یکی از پایین‌ترین نرخ‌های واکسیناسیون را در کشورهای اروپای غربی دارد به‌طوریکه تنها ۶۵ درصد از جمعیت این کشور به‌طور کامل واکسینه شده‌اند. در هفته‌های اخیر این کشور با روند نگران‌کننده‌ای در زمینه ابتلا به کرونا روبرو شده است. این کشور روز یکشنبه ۱۱ هزار و ۵۵۲ ابتلای جدید را ثبت کرد. یک هفته قبل‌تر، ۸ هزار و ۵۵۴ مورد ابتلایی گزارش شده بود.

صدراعظم اتریش خاطرنشان کرد که میزان ابتلای افراد واکسینه شد در هفت روز اخیر کاهش یافته است اما به همین میزان ابتلای افراد واکسینه نشده به سرعت در حال افزایش است.

شالنبرگ همچنین از افرادی که واکسینه شده‌اند خواست تا دُز تقویتی واکسن خود را دریافت کنند و افزود: «در غیر اینصورت ما هرگز از این دور باطل خارج نخواهیم شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج جدی شیوع کرونا در اروپا؛ بازگشت محدودیت‌ها به هلند

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد

انسان‌ها چگونه بدون واکسن زنده‌ ماندند؟