رکوردشکنی‌ ویروس کرونا در آلمان؛ ۵۰ هزار مبتلا در یک روز ثبت شد

افزایش موارد ابتلا به کووید۱۹ در آلمان
افزایش موارد ابتلا به کووید۱۹ در آلمان Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارشناسان خیز تازه و شیوع ویروس کرونا در آلمان را به نرخ نسبتا پایین واکسیناسیون در این کشور نسبت می‌دهند که بنا به آمار رسمی کمی بیش از ۶۷ درصد جمعیت این کشور را شامل می‌شود.

آگهی

روند پرشتاب افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در آلمان ادامه دارد و شهروندان این کشور هر روز شاهد ثبت رکوردهای تازه از حیث ثبت تعداد قربانیان و مبتلایان هستند.

در تازه‌ترین آمار رسمی اعلام شده توسط مقامات بهداشتی آلمان که از ابتدای همه‌گیری کرونا در نوع خود بی‌سابقه محسوب می‌شود بیش از پنجاه هزار مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در یک روز به ثبت رسیده است.

دیده‌بان سلامت آلمان، نهاد زیر مجموعه موسسه روبرت کُخ روز پنجشنبه از شناسایی و ثبت ۵۰ هزار و ۱۹۶ مورد تازه ابتلا به کرونا طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر داد؛ آماری که نشانه‌ای بارز برای خیز پرشتاب موج تازه همه‌گیری بیماری در این کشور محسوب می‌شود.

این نخستین بار از شروع همه‌گیری بیماری کووید۱۹ در آلمان است که شمار روزانه مبتلایان از مرز ۵۰ هزار نفر عبور می‌‌کند؛ رکوردشکنی‌های آلمان در موج تازه ابتلا به بیماری در حالی ادامه دارد که شمار جان‌باختگان کووید طی بیست و چهار ساعت گذشته به ۲۳۵ نفر افزایش پیدا کرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز گذشته با اشاره به افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید در کشورش که بویژه از ماه اکتبر روند پرشتابی را آغاز کرده، وضعیت فعلی را بسیار پرخطر و نگران کننده توصیف کرد.

سخنگوی خانم مرکل نیز پیش‌تر ضمن درخواست از مقامات منطقه‌ای و مسئولان ذی‌صلاح در امر بهداشت برای در پیش گرفتن تدابیر تازه جهت کنترل و مهار موج تازه بیماری تاکید کرده بود که همه‌گیری کرونا در کشورش به شکلی قابل توجه و کم سابقه در حال پیشروی است.

شرایط نگران کننده گسترش دوباره بیماری کووید در آلمان سبب شده تا واحد‌های درمانی و بیمارستانی با افزایش کم سابقه شمار مراجعه کنندگان روبرو شوند و بخش‌های مراقبت های ویژه دوباره مملو از بیماران شود.

کارشناسان خیز تازه ابتلا به بیماری کووید۱۹ در آلمان را به نرخ نسبتا پایین واکسیناسیون در این کشور نسبت می‌دهند که بنا به آمار رسمی کمی بیش از ۶۷ درصد جمعیت این کشور را شامل می‌شود.

چندین ایالت بزرگ در آلمان از جمله زاکسن، باواریا و اخیرا برلین محدودیت‌های جدیدی را علیه افراد واکسینه نشده که بیش از همه در معرض ابتلا به بیماری هستند، وضع کرده‌اند.

بر اساس تدابیر تازه، دسترسی افراد واکسینه نشده به رستوران‌های بدون تراس، بارها، سالن‌های ورزشی و آرایشگاه‌ها از روز دوشنبه آینده ممنوع خواهد بود.

شمار موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ از ابتدای دوره همه‌گیری در آلمان تا کنون ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر اعلام شده است و بیش از ۹۷ هزار نفر از شهروندان این کشور نیز تاکنون بر اثر ابتلا به بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس تازه‌ترین آمار رسمی اعلام شده، شمار موارد ابتلا به بیماری کووید در جهان تاکنون به بیش از ۲۵۳ میلیون نفر افزایش یافته و دست کم ۵ میلیون و ۹۰ هزار نفر در کشورهای مختلف جهان به دلیل تبعات ناشی از این بیماری جان باخته‌اند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت محدودیت‌های اجتماعی به کشورهای اروپایی در پی موج جدید شیوع کرونا

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟

در آلمان تغییر هویت و تغییر جنسیت آسان شد؛ نگرانی محافظه‌کاران از عواقب تصویب قانون جدید