Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خیز بی‌سابقه کرونا در آلمان؛ برنامه مقابله با موج چهارم کلید خورد

یکی از مراکز انجام تست کووید-۱۹ در آلمان
یکی از مراکز انجام تست کووید-۱۹ در آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش آماری روز دوشنبه موسسه رابرت کُخ نشان داد که نرخ ابتلا به ویروس کرونا در آلمان به بالاترین سطح خود از زمان شروع همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در این کشور رسیده است؛ زنگ خطری تازه برای بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا.

آگهی

گزارش آماری روز دوشنبه موسسه رابرت کُخ نشان داد که نرخ ابتلا به ویروس کرونا در آلمان به بالاترین سطح خود از زمان شروع همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در این کشور رسیده است؛ زنگ خطری تازه برای بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا.

موسسه رابرت کخ اعلام کرد که نرخ ابتلا به ویروس کرونا طی هفت روز گذشته به ۲۰۱.۱ نفر به ازای هر صدهزار نفر رسیده و رکورد پیشین را که با نرخ ۱۹۷.۶ در دسامبر گذشته ثبت شده بود، پشت سر گذاشته است.

بر پایه گزارش این موسسه بهداشتی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۵ هزار و ۵۱۳ نفر رسیده و ۳۳ نفر از مبتلایان به نوع حاد بیماری کووید-۱۹ نیز در این کشور جان باخته‌اند. همچنین در شبانه روز منتهی به یکشنبه نیز آلمان از ابتلای ۲۰ هزار و ۷۰۱ نفر و مرگ ۴۰ تن خبر داده بود. روز پنجم نوامبر یعنی سه روز پیش نیز رکورد مبتلایان روزانه به ویروس کرونا در آلمان شکسته شد و ۳۵ هزار و ۸۰۶ مبتلا گزارش شد که این تعداد حدود سه هزار و ۳۰۰ نفر بالاتر از رکود پیشین ثبت شده در ۱۴ آوریل گذشته بود.

مطابق آمار رسمی، تاکنون ۴ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۵۲۶ نفر در آلمان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از میان آنها ۹۷ هزار و ۸۶ تن جان خود را از دست داده‌اند.

همزمان با خیز دوباره همه‌گیری کرونا در آلمان، مارکوس سودر، وزیر اول ایالت باواریا، خواستار ارائه مجدد آزمایش‌های تشخیص ویروس کرونا به صورت رایگان، فعال شدن مجدد مراکز واکسیناسیون و هماهنگی استراتژی‌های ایالت‌ها و دولت فدرال در مقابله با همه‌گیری کرونا شد.

روزنامه دی‌ ولت نیز خبر داد که سه حزب آلمان که برای توافق بر سر تشکیل دولت ائتلافی تا اوایل دسامبر تلاش می‌کنند، تا روز دوشنبه پیشنهادهایی را برای مبارزه با موج چهارم همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در این کشور ارائه خواهند کرد.

تا کنون نزدیک به ۶۷ درصد مردم آلمان دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و دولت فدرال این کشور به رهبری آنگلا مرکل با اعمال سخت‌گیری‌های رایج در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای ارائه خدمات به افراد واکسینه نشده، مخالفت کرده بود.

بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در حال حاضر با نرخ تورم ۴.۶ درصدی مواجه است که بالاترین نرخ در حدود سه دهه گذشته محسوب می‌شود. نرخ رشد اقتصادی آلمان نیز در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ به ۱.۸ درصد رسید که یک دهم واحد درصد پایین‌تر از یک سال منتهی به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سه راه وزیر بهداشت آلمان برای شهروندان: تزریق واکسن، بهبودی از کرونا یا مرگ

بریتانیا به عنوان نخستین کشور جهان مجوز استفاده از قرص کووید-۱۹ را صادر کرد

رویترز: چین در حال مذاکره با فایزر برای تولید و توزیع داروی ژنریک کووید است