Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جو بایدن از بحران پناهجویان در بلاروس ابراز نگرانی کرد

¨جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا
¨جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرایط زندگی پناهجویان در مسیر رسیدن به مرزهای اروپا بسیار سخت است و آنها در سرمای جان‌فرسا بدون هیچ پناهگاهی شب را به صبح می‌رسانند. تا کنون چند پناهجو دراین شرایط جان خود را از دست داده‌اند و با سردتر شدن هوا اوضاع سخت‌تر نیز خواهد شد.

آگهی

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از بحران پناهجویان در مرزهای بلاروس ابراز نگرانی کرد.

آقای بایدن که در اقامتگاه ریاست جمهوری آمریکا در کمپ دیوید سخن می‌گفت تاکید کرد که واشنگتن برای حل این بحران با مسکو در تماس بوده است.

اتحادیه اروپا بلاروس را متهم می‌کند که با تشویق پناهجویان به ورود غیرقانونی به لهستان و لیتوانی قصد دارد کشورهای عضو اتحادیه را «بی‌ثبات» کرده و آنها را تحت فشار قرار دهد.

هزران پناهجو که عمدتا عراقی و افغان هستند در حال حاضر برای رسیدن به خاک اروپا در بلاروس به‌سر می‌برند و تلاش می‌کنند تا با گذر از مرز خود را به لهستان و لیتوانی به عنوان دو کشور عضو اتحادیه اروپا برسانند.

شرایط زندگی پناهجویان در مسیر رسیدن به مرزهای اروپا بسیار سخت است و آنها در سرمای جان‌فرسا و بدون هیچ پناهگاهی شب را به صبح می‌رسانند. تا کنون چند پناهجو دراین شرایط جان خود را از دست داده‌اند و با سردتر شدن هوا اوضاع سخت‌تر نیز خواهد شد.

پیش از این نیز کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نسبت به شرایط بحرانی پناهجویان در بلاروس ابراز نگرانی کرده بود.

خانم هریس در این دیدار گفته بود که بلاروس «یک اقدام بسیار وحشتناک» را شروع کرده است.

در مقابل بلاروس اتهام‌های بروکسل را رد کرده و می‌گوید تا زمانی که تحریم‌های اتحادیه اروپا رفع نشود نمی‌تواند کمکی به این حل این بحران کند.

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس پیش از این تهدید کرده بود که انتقال گاز روسیه به اروپا از خاک این کشور را متوقف می‌کند. در مقابل کرملین روز جمعه اعلام کرد که در این مورد هیچ مشورتی میان مسکو و میسنک انجام نشده و روسیه بر تعهد خود بر ارسال گاز به اروپا پایبند است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران مرزی بلاروس و لهستان؛ مسکو: آماده میانجیگری هستیم

بحران در مرز لهستان و بلاروس؛ آیا «دشمنان شرقی» به تنش میان ورشو و اتحادیه اروپا پایان می‌دهند؟

در پی حملات هوایی روسیه به غرب اوکراین جنگنده‌های لهستان در حالت آماده‌باش قرار گرفتند