حمله با چاقو در قطاری در آلمان چندین مجروح برجای گذاشت

حمله با چاقو در آلمان
حمله با چاقو در آلمان Copyright STR/AFP
Copyright STR/AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس آلمان اعلام کرد در حمله‌ای با چاقو که روز شنبه شش نوامبر در قطاری در بایرن رخ داد، چندین نفر زخمی شدند و در نهایت عامل حمله دستگیر شد.

آگهی

پلیس آلمان اعلام کرد در حمله‌ای با چاقو که روز شنبه شش نوامبر در قطاری در بایرن رخ داد، چندین نفر زخمی شدند و در نهایت عامل حمله دستگیر شد.

پلیس «نویمارکت این در اوبرفالتز» در ایالت بایرن در بیانیه‌ای گفت: «طبق اطلاعات اولیه، چندین نفر مجروح شده‌اند.» این نهاد اطمینان داد که «دیگر خطری وجود ندارد.»

پلیس به آسوشیتدپرس گفت که حوالی ساعت ۹ صبح به وقت محلی تماسی درباره این حمله دریافت کرد. قطاری که این اتفاق داخل آن افتاده بود در زمان حمله بین شهرهای رگنسبورگ و نورنبرگ ایالت بایرن در حال حرکت بود. این قطار حدود ۳۰۰ مسافر داشت.

روزنامه بیلد آلمان شمار زخمی‌ها را سه نفر اعلام کرد که طبق نوشته این رسانه حال دو نفر وخیم است. یک سخنگوی محلی پلیس به خبرگزاری فرانسه گفت که هیچ یک از مجروحان در خطر مرگ قرار ندارند.

این قطار سریع السیر در ایستگاه سویبرسدورف متوقف شد. تاکنون اطلاعاتی درباره عامل حمله یا انگیزه احتمالی منتشر نشده است.

با این حال پلیس بدون ارائه جزئیات تایید کرد که یک نفر بازداشت شده است. این در حالی است که روزنامه بیلد فرد بازداشت شده را «عرب تبار» عنوان کرد که «احتمالا دچار اختلالات روانی» بود.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان در واکنش به این حمله در توییتی آن را وحشتناک توصیف کرد و گفت: «می‌خواهم از همه به ویژه پلیس به خاطر اقدام شجاعانه تشکر کنم که جلوی بدتر شدن حادثه را گرفتند.»

وی تاکید کرد: «هنوز انگیزه جنایت مشخص نیست اما مشخص خواهد شد.»

سخنگوی شبکه راه‌آهن آلمان گفته است که ایستگاه سویبرسدورف بسته است و سفر قطار بین رگنسبورگ و نورنبرگ به حالت تعلیق درآمده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با چاقو در شهر وورتسبورگ آلمان چندین کشته و زخمی بر جا گذاشت

مردی در فرانسه پس از حمله با چاقو و اسلحه به پلیس به ضرب گلوله کشته شد

پروژه هوافضای آلمان؛ چطور می‌توان در عرض ۶۰ روز با خوابیدن روی تخت ۱۸ هزار یورو درآمد داشت؟