حمله با چاقو در بریتانیا و کشته شدن ۳ نفر؛ پلیس حادثه را تروریستی اعلام کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حمله با چاقو در بریتانیا
حمله با چاقو در بریتانیا   -   کپی رایت  Jonathan Brady/AP

پلیس بریتانیا حمله یک مرد جوان ۲۵ ساله با چاقو در غرب لندن و کشتن سه نفر را «حمله تروریستی» عنوان کرد. پیش از این انگیزه این حمله نامشخص اعلام شده بود.

این اتفاق ساعت هفت عصر روز گذشته به وقت محلی، در یکی از بوستان‌های شهر ۲۰۰ هزار نفری ردینگ در غرب پایتخت بریتانیا رخ داد و علاوه بر سه قربانی این حمله، سه نفر دیگر نیز به شدت زخمی شده‌اند. فرد مظنون هم اکنون به اتهام قتل در بازداشت است. برخی رسانه‌های محلی می گویند مظنون اهل لیبی است.

پارکی که حادثه در آن رخ داد، روز گذشته پس از گذشت چند هفته قرنطینه مملو از جمعیتی بود که می‌خواستند از یک روز آفتابی لذت ببرند.

ایان هانتر، کمیسر ناظر بر این حمله پیش از این در بیانیه‌ای گفته بود تحقیقات با همراهی پلیس ضد تروریسم پیگیری می‌شود و تروریسم نیز به‌عنوان یک انگیزه احتمالی بررسی می‌شود.

پلیس می‌گوید مظنون این حمله از ساکنان این شهر است.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا نیز پس از وقوع این حمله در توئیتی با افرادی که در این حادثه آسیب دیده‌اند ابراز همدردی و همزمان نیز از نیروهای امداد قدردانی کرد.

توییت بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا

همزمان پریتی پاتل، وزیر کشور بریتانیا اعلام کرد که به شدت نگران این موضوع است و مت هانکوک وزیر بهداشت نیز این حادثه را تکان‌دهنده توصیف کرد.

پارک پر از جمعیت بود. بسیاری با دوستان خود نشسته بودند. ناگهان فردی با کلماتی نامشخص فریاد زد و به سمت گروهی ده نفره رفت و سعی داشت با چاقو به آن‌ها حمله کند.
یکی از شاهدان

یکی از شاهدان می‌گوید: «پارک پر از جمعیت بود. بسیاری با دوستان خود نشسته بودند. ناگهان فردی با کلماتی نامشخص فریاد زد و به سمت گروهی ده نفره رفت و سعی داشت با چاقو به آن‌ها حمله کند.»

وی توضیح داد که مهاجم سه نفر از آن‌ها را با چاقو زخمی کرد و ضرباتی به گردن و بازوهای آن‌ها وارد کرد.

پلیس از کاربران اینترنت خواست تا تصاویر این حادثه را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارند بلکه به بازپرسان این پرونده اطلاع دهند.

این حمله سه ساعت پس از برگزاری تظاهرات علیه نژادپرستی در پارک مرکز شهر روی داد. اما پلیس و سازمان‌دهندگان تظاهرات معتقدند که این اتفاق به تظاهرات ربطی نداشته است.