حمله با چاقو مقابل وزارت کشور بریتانیا یک زخمی بر جای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
حمله با چاقو مقابل ساختمان وزارت کشور بریتانیا در لندن
حمله با چاقو مقابل ساختمان وزارت کشور بریتانیا در لندن   -  Copyright  خبرگزاری فرانسه

پلیس بریتانیا اعلام کرد که فردی عصر پنجشنبه مقابل ساختمان وزارت کشور در مرکز لندن با چاقو مورد حمله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد. جزئیات بیشتر این حمله هنوز منتشر نشده اما منابع پلیس تاکید کرده اند خطری جان فرد قربانی را تهدید نمی کند.

منابع پلیس همچنین با اعلام اینکه تحقیقات برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات این حمله در جریان است، اعلام کردند مردی که گمان می رود با سلاح سرد جراحات سنگینی را به بدن قربانی وارد کرده در ارتباط با این حادثه دستگیر شده و در یک مرکز پلیس تحت بازداشت قرار گرفته است.

گفته می شود که ماموران پلیس اندکی پس از وقوع این حادثه در ساعت یک بعد از ظهر به وقت محلی در جریان قرار گرفتند و اقدام به محاصره محل حمله کردند.

سرویس فوریت های پزشکی لندن اعلام کرده است که ماموران این سازمان برای نجات یک فرد در محل حادثه وارد عمل شدند و وی را به نزدیک ترین مرکز درمان جراحات عمده منتقل کرده اند.

پریتی پاتل، وزیر کشور بریتانیا با انتشار توییتی ضمن ابراز تاسف از این حمله با فرد حادثه دیده و خانواده اش ابراز همدردی کرده است.

این حمله در حالی صورت گرفته که وزارت کشور بریتانیا به تازگی ضمن هشدار نسبت به افزایش موارد حمله با چاقو اعلام کرده بود که کارزاری را برای ریشه کنی و مقابله با این پدیده به راه انداخته است.

به گزارش اداره ملی آمار بریتانیا ONS طی یک دوره دوازده ماه که به پایان مارس گذشته منتهی شده بود بیش از ۴۳ هزار مورد حمله با چاقو در انگلستان و ولز به ثبت رسیده است که نسبت به دوره مشابه قبلی هشت درصد افزایش نشان می دهد.