زنان بسکتبالیست ایران بعد از۵ دهه در جام آسیا؛ «حجاب» وجه تمایز تیم ایران با سوریه و لبنان همگروه

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تیم های بسکتبال لبنان، ایران و سوریه در رقابتهای آسیایی
تیم های بسکتبال لبنان، ایران و سوریه در رقابتهای آسیایی   -  کپی رایت  FIBA

بسکتبال زنان ایران پس ازنزدیک به پنجاه سال دوری از بازی های آسیایی، از روز یکشنبه در مسابقات اردن شرکت می کند.

زنان ملی پوش ایران در گروه ب این رقابتها با لبنان و سوریه هم گروه هستند و در اولین بازی خود یکشنبه بعدازظهر ( ساعت ۱۶ به وقت تهران) در برابر لبنان حاضر خواهند شد.

از قرار معلوم ایران تنها تیمی است که بازیکنانش با «حجاب اسلامی» به میدان می روند. ویدئوهای منتشر شده در حساب رسمی بازی ها و شبکه های اجتماعی که طی آن کاپیتان های تیمها ویدیوی سلفی و پیام درخواست حمایت و دلگرمی هواداران خود را پست کرده اند، تنها دختران ایرانی با حجاب کامل دیده می شوند.

۱۲ ملی پوش ایران در این رقابتها به مربی گری شایسته متشرعی عبارتند از: تینا عیسائیان، معصومه اسماعیل‌زاده، آناهیس خداوردیان، شیدا شجاعی، نگین رسولی‌پور، فرزانه فروتن‌فر، شادی عبدالوند، کیمیا یزدیان طهرانی، عسل پورحیدری، فائزه شهریاری، دلارام وکیلی و آیدا گل محمدی.

در گروه آ این رقابتها که در امان برگزار می شود تیم های اردن، قزاقستان و اندونزی حضور دارند.

مسابقه افتتاحیه بین ایران و لبنان برگزار می شود و سپس قزاقستان، مدافع عنوان قهرمانی بمصاف اندونزی خواهد رفت. اردنی های میزبان هم در سومین و آخرین بازی یکشنبه در برابر بسکتبالیست های اندونزی صف آرایی خواهند کرد.

مسابقات تا ۱۳ نوامبر در سالن شاهزاده حمزه امان ادامه خواهد داشت. قهرمان دسته ب این رقابتها جواز حضور در رقابت های دسته آ در دوره بعدی جام آسیایی زنان را بدست خواهد آورد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید