زنان بسکتبالیست ایران بعد از۵ دهه در جام آسیا؛ «حجاب» وجه تمایز تیم ایران با سوریه و لبنان همگروه

تیم های بسکتبال لبنان، ایران و سوریه در رقابتهای آسیایی
تیم های بسکتبال لبنان، ایران و سوریه در رقابتهای آسیایی Copyright FIBA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویدیوهای منتشر شده در حساب رسمی بازی ها و شبکه های اجتماعی که طی آن کاپیتان های تیم ها خطاب به هواداران ویدیوی سلفی پست کرده اند، نشان می دهد بر خلاف دختران سوری و لبنانی دختران ایرانی با حجاب کامل دیده می شوند.

آگهی

بسکتبال زنان ایران پس ازنزدیک به پنجاه سال دوری از بازی های آسیایی، از روز یکشنبه در مسابقات اردن شرکت می کند.

زنان ملی پوش ایران در گروه ب این رقابتها با لبنان و سوریه هم گروه هستند و در اولین بازی خود یکشنبه بعدازظهر ( ساعت ۱۶ به وقت تهران) در برابر لبنان حاضر خواهند شد.

از قرار معلوم ایران تنها تیمی است که بازیکنانش با «حجاب اسلامی» به میدان می روند. ویدئوهای منتشر شده در حساب رسمی بازی ها و شبکه های اجتماعی که طی آن کاپیتان های تیمها ویدیوی سلفی و پیام درخواست حمایت و دلگرمی هواداران خود را پست کرده اند، تنها دختران ایرانی با حجاب کامل دیده می شوند.

۱۲ ملی پوش ایران در این رقابتها به مربی گری شایسته متشرعی عبارتند از: تینا عیسائیان، معصومه اسماعیل‌زاده، آناهیس خداوردیان، شیدا شجاعی، نگین رسولی‌پور، فرزانه فروتن‌فر، شادی عبدالوند، کیمیا یزدیان طهرانی، عسل پورحیدری، فائزه شهریاری، دلارام وکیلی و آیدا گل محمدی.

در گروه آ این رقابتها که در امان برگزار می شود تیم های اردن، قزاقستان و اندونزی حضور دارند.

مسابقه افتتاحیه بین ایران و لبنان برگزار می شود و سپس قزاقستان، مدافع عنوان قهرمانی بمصاف اندونزی خواهد رفت. اردنی های میزبان هم در سومین و آخرین بازی یکشنبه در برابر بسکتبالیست های اندونزی صف آرایی خواهند کرد.

مسابقات تا ۱۳ نوامبر در سالن شاهزاده حمزه امان ادامه خواهد داشت. قهرمان دسته ب این رقابتها جواز حضور در رقابت های دسته آ در دوره بعدی جام آسیایی زنان را بدست خواهد آورد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام ملت‌های آسیا؛ تیم ملی ایران با پیروزی مقابل سوریه به مرحله بعد صعود کرد

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

سایه یک بوسه بر قهرمانی در جام جهانی؛ سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا برکنار شد