Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزیر انرژی اسرائیل پس از عذرخواهی برگزارکنندگان کوپ۲۶ به نشست گلاسگو برگشت

Israel's Energy Minister Karine Elharrar
Israel's Energy Minister Karine Elharrar Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارین الحرار در واکنش به آنچه روز دوشنبه روی داد، اعلام کرد: «مایه تاسف است که سازمان ملل که قول داده امکانات را برای افراد دارای معلولیت توسعه دهد، در سال ۲۰۲۱ میلادی فکری برای تسهیل حضور آنها در چنین رویدادی نکرده است.»

آگهی

کارین الحرار، وزیر انرژی اسرائیل که قرار بود روز سه‌شنبه در حاشیه اجلاس آب‌وهوایی کوپ۲۶ (COP26) با بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا دیدار کند، پس از غذرخواهی مقامات این کشور دوباره به نشست گلاسگو بازگشت.

بازگشت او به نشست جهانی آب و هوا یک روز پس از آن انجام شد که از ورودش به محل نشست، به دلیل داشتن ویلچر خودداری شد.

بنابر گزارش رسانه‌های بریتانیا، خانم الحرار نتوانست در نشست روز دوشنبه حاضر شود زیرا اتوبوس‌هایی که میهمانان را به محل برگزاری می‌بردند برای حمل ویلچر مناسب نبودند و کارکنان امنیتی اجلاس کوپ۲۶ نیز اجازه عبور خودروی ویژه او که صندلی چرخدارش را حمل می‌کرد، نداده بودند.

به این ترتیب کارین الحرار نتوانست روز دوشنبه در اجلاس جهانی آب و هوایی شرکت کند و این رفتار کارکنان امنیتی نیز از سوی سخنگوی وزیر انرژی اسرائیل «مایه شرمساری میزبانان» توصیف شد.

دفتر نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که هیأت او برای مدت دو ساعت تلاش کرده بودند تا ورود خانم الحرار به این نشست را ممکن کنند اما تلاش‌های آنها شکست خورده و درنهایت خانم الحرار به هتل بازگشته و هیأت همراه نیز شکایتی رسمی را تحویل برگزارکنندگان داده‌اند.

کارین الحرار در واکنش به آنچه روز دوشنبه روی داد اعلام کرد: «مایه تاسف است که سازمان ملل که قول داده امکانات را برای افراد دارای معلولیت توسعه دهد، در سال ۲۰۲۱ میلادی فکری برای تسهیل حضور آنها در چنین رویدادی نکرده است.»

در واکنش به این اتفاق نیل ویگان، سفیر بریتانیا در اسرائیل اعلام کرد که از آنچه پیش آمده «عمیقا و صمیمانه» عذرخواهی می‌کند.

جیمز کلورلی، معاون وزیر خارجه بریتانیا نیز از اینکه خانم الحرار نتوانسته در نشست روز دوشنبه حضور یابد، «عمیقاً» ابراز «تاسف و ناامیدی» کرد.

AP
Alberto Pezzali/Copyright 2021AP

یک منبع در هیأت همراه نفتالی بنت به خبرگزاری فرانسه گفت که او مشکل بوجود آمده را با بوریس جانسون مطرح کرده است و هر دو توافق کردند که خانم الحرار روز سه‌شنبه «به همراه نفتالی بنت به محل برگزاری نشست آمده و در جلسه مشترک با بوریس جانسون شرکت کند».

ظهر سه‌شنبه نیز درنهایت دفتر نفتالی بنت ویدئویی را از ورود خانم الحرار به همراه آقای نخست‌وزیر به محل برگزاری نشست منتشر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مانور پیشگیرانه اسرائیل در برابر گونه‌های جدید کرونا؛ نخست‌وزیر به پناهگاه رفت

ابداع برچسب جدیدی که امکان صحبت بدون نیاز به تارهای صوتی را به بیماران می‌دهد

قانون اساسی اسپانیا در جهت حمایت از «افراد دارای معلولیت» اصلاح می‌شود