فرمانده پلیس برلین بابت حرکت ورزشی چند مامور در بنای هولوکاست عذرخواهی کرد

بنای یادبود هولوکاست در برلین
بنای یادبود هولوکاست در برلین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از روزنامه‌های چاپ برلین عکس‌هایی را از چند افسر پلیس مرد با یونیفرم کار و در حال انجام حرکت شنای سوئدی در بنای یادبود هولوکاست منتشر کرده بود.

آگهی

فرمانده پلیس برلین روز دوشنبه بابت عکس‌هایی که از چند افسر این نیرو در حال انجام حرکات ورزشی در بخشی از بنای یادبود هولوکاست منتشر شده بود عذرخواهی کرد.

یکی از روزنامه‌های چاپ برلین این عکس‌ها را از چند افسر پلیس مرد که یونیفرم کار به تن دارند منتشر کرده بود. آنها در این عکس‌ها بر روی یکی از قطعات بنای یادبود هولوکاست خم شده‌اند تا حرکت شنای سوئدی (معروف به شنا) انجام دهند.

گفته می‌شود این عکس‌ها از روی ویدئویی که خود افسران پلیس در ماه مه (اردیبهشت/خرداد) ضبط کرده بودند گرفته شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنای یادبود هولوکاست در برلین از ۲۷۰۰ قطعه بتنی به رنگ خاکستری تشکیل شده است. این بنا در سال ۲۰۰۵ میلادی در نزدیکی دروازه براندنبورگ افتتاح شد و حصاری به دور آن قرار ندارد. بازدیدکنندگان از این محل قاعدتا باید از دویدن بر روی قطعات یا پریدن از روی آنها خودداری کنند.

باربارا اسلوویک، فرمانده پلیس برلین گفت که سازمان تحت نظر او به طور داخلی در مورد حادثه روی داده تحقیق خواهد کرد. اتحادیه اصلی ماموران پلیس آلمان نیز بابت حادثه روی داده و عکس‌های منتشرشده عذرخواهی کرد. در بیانیه اتحادیه پلیس آلمان (GdP) اقدام افسران پلیس به عنوان «کج‌سلیقگی» محکوم شده است.

شش میلیون یهودی در جریان نسل‌کشی آلمان نازی بین سال‌های ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۵ که با عنوان هولوکاست شناخته می‌شود در سراسر اروپا کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«به‌ یاد داریم»؛ گشایش نخستین نمایشگاه مربوط به هولوکاست در جهان عرب

روایت شاهدان و بازماندگان هولوکاست از اردوگاه مرگ آشویتس

یکی از اعضای پیشین «فراکسیون ارتش سرخ» پس از ۳۰ سال توسط پلیس آلمان دستگیر شد