Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تجارت با ایرلند شمالی؛ لندن تهدید علیه اتحادیه اروپا را تکرار کرد

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا بار دیگر از رابطه ایرلند شمالی و اتحادیه اروپا سخن گفت
بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا بار دیگر از رابطه ایرلند شمالی و اتحادیه اروپا سخن گفت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز جمعه هشدار داد که «لندن باید اقدامات لازم را برای حل و فصل تشدید اختلافات با بروکسل بر سر تجارت با ایرلند شمالی انجام دهد.»

آگهی

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز جمعه هشدار داد که «لندن باید اقدامات لازم را برای حل و فصل تشدید اختلافات با بروکسل بر سر تجارت با ایرلند شمالی انجام دهد.»

او هنگام سفر به رم برای شرکت در نشست گروه ۲۰ گفت که پاسخ به مشکلات تجارت میان ایرلند شمالی و دیگر بخش‌های بریتانیا باید «ساده» باشد.

آقای جانسون گفت: «من فکر می‌کنم که ما باید آن را اصلاح کنیم. من متقاعد نشده‌ام که راه‌حل‌های موجود این مشکل را برطرف می‌کنند.»

موضوع ایرلند شمالی که به عنوان بخشی از معاهده برکسیت مورد توافق قرار گرفته، یکی از دلایل اصلی اختلاف بریتانیا و اتحادیه اروپا است.

این پیمان با سرزمینی سروکار دارد که بخشی از بریتانیا است اما باید مرز زمینی باز خود را با جمهوری ایرلند، یکی از اعضای اتحادیه اروپا حفظ کند.

بر اساس پروتکل الحاقی ایرلند شمالی، این بخش از بریتانیا تابع بسیاری از قوانین تجاری اتحادیه اروپا از جمله بررسی کالاها، نگه داشته می‌شود.

بریتانیا از ضرورت گنجاندن یک بند اضطراری در توافقنامه سخن گفته که به هر یک از طرفین اجازه می‌دهد تا در صورت وجود نداشتن راه حل در شرایط حاد، توافق را تعلیق کنند، خواسته‌ای که پیش‌بینی می‌شود با واکنش قانونی اتحادیه اروپا و حتی تحریم‌های اقتصادی و یک جنگ تجاری همراه شود.

اتحادیه اروپا بریتانیا را به تلاش برای مذاکره دوباره درباره توافقنامه الزام آور قانونی که کمتر از یک سال پیش امضا شده است، متهم می‌کند.

برخی از مقامات اتحادیه اروپا بر این نظرند که نمی‌توان به دولت بریتانیا اعتماد کرد.

با این حال، این اتحادیه موافقت کرده است که تغییراتی را در این قرارداد ایجاد کند و پیشنهاد داده است که کنترل واردات مواد غذایی، گیاهان و حیوانات را به ایرلند شمالی تا ۸۰ درصد کاهش دهد و ترتیبات اداری شرکت های حمل و نقل را به نصف کاهش دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بریتانیا از این پیشنهادها استقبال کرده اما خواستار این است که دیوان دادگستری اتحادیه اروپا از نقش خود برای حل و فصل اختلافات بر سر توافق نامه صرف نظر کند، موضوعی که اتحادیه اروپا آن را رد می‌کند.

اگرچه دو طرف در حال مذاکره هستند اما بریتانیا اعلام کرده که اختلافات اساسی همچنان باقی است.

قرار است مذاکرات بریتانیا و اتحادیه اروپا هفته آینده ادامه یابد. اتحادیه اروپا روز جمعه از بریتانیا خواسته بود که با پیشنهادات این اتحادیه «به طور سازنده» تعامل کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقض توافقنامه برکسیت؛ اتحادیه اروپا از بریتانیا به دادگاه شکایت می کند

مرکل: اتحادیه اروپا پشت ایرلند را خالی نمی‌کند

پیش‌بینی درآمد دستکم ۱۰ میلیارد دلاری برای عربستانی‌های مکه با آغاز مناسک حج