Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مرکل: اتحادیه اروپا پشت ایرلند را خالی نمی‌کند

merkel
merkel Copyright merkel
Copyright merkel
نگارش از نیما قدکپور
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدراعظم آلمان که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را هم برعهده دارد در سخنانی روز سه شنبه تاکید کرد که هرچند کسب توافق تجاری با بریتانیا اهمیت دارد اما اتحادیه اروپا در این مسیر هیچگاه دست از حمایت ایرلند بر نخواهد داشت.

آگهی

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان روز سه شنبه گفت که اتحادیه اروپا می خواهد با بریتانیا به توافق تجاری برای دوران پسابرکسیت دست پیدا کند، اما در این مسیر هیچ گاه پشت جمهوری ایرلند را خالی نخواهد کرد.

آلمان در حال حاضر ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را عهده دار است.

آنگلا مرکل در سخنان روز سه شنبه خود تاکید کرد که « ما [اتحادیه اروپا] خواهان کسب توافق با بریتانیا هستیم خصوصا از نقطه نظر ایرلندی ها که اهمیت فراوانی دارد.»

خانم مرکل که آخرین دوره ریاست خود بر اتحادیه اروپا را تجربه می کند تاکید کرد که «اتحادیه اروپا ایرلند را نومید نخواهد کرد» ولی همزمان به مذاکرات برکسیت برای خروج بریتانیا از اتحادیه ادامه خواهد داد.

آنگلا مرکل اضافه کرد: «نباید این واقعیت را از یاد ببریم که خواهان توافقی هستیم که هم منافع بریتانیا را درنظر بگیرد و هم منافع اتحادیه اروپا را تامین می کند.»

ایرلند یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپاست و اختلافات امنیتی و تجاری این کشور با بریتانیا یکی از مهم ترین موانع پیشرفت مذاکرات برکسیت در دو سال اخیر بوده است.

براساس توافقنامه برکسیت دوره انتقالی و یا گذار از ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ آغاز شد و قراراست تا پیش از پایان سال جاری میلادی مذاکرات خاتمه یابد و روند نهایی شدن برکسیت، خروج کامل بریتانیا از اتحادیه اروپا، عملی شود.

اما با توجه عدم پیشرفت مذاکراتی که از ماه مارس گذشته آغاز شد، و در اوج شیوع ویروس کرونا، بعید به نظر می رسد که بریتانیا و اتحادیه اروپا برسر مبادلات تجاری و تبیین جایگاه لندن در بازار مشترک اروپایی که یکی از پرچالش ترین موضوعات مذاکرات برکسیت است، تا پایان ماه دسامبر به توافق برسند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجارت با ایرلند شمالی؛ لندن تهدید علیه اتحادیه اروپا را تکرار کرد

صدسالگی یک جدایی؛ چرا زخم تقسیم ایرلند هنوز تازه است؟

تهدید اتحادیه اروپا علیه ترکیه: اقدامات تحریک‌آمیز متوقف نشود تحریم می‌کنیم