تزریق ناخواسته مواد مخدر؛ زنان جوان کلوب‌های شبانه در بریتانیا را تحریم کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
زنان در یک میخانه در لندن
زنان در یک میخانه در لندن   -  Copyright  AP Photo

زنان جوان در سراسر بریتانیا روز چهارشنبه به دنبال دریافت گزارش‌هایی مبنی بر تزریق ناخواسته مواد مخدر به زنان در کلوب‌های شبانه و میخانه‌ها دست به تحریم این اماکن زدند.

هدف از این کارزار که به صورت آنلاین آغاز شده افزایش سطح آگاهی درباره لزوم تامین امنیت زنان در کلوب‌ها و میخانه‌ها است. گزارش‌های زیادی طی ماه‌های اخیر مبنی بر افزودن مواد مخدر یا الکل زیاد به نوشیدنی‌های زنان در میخانه‌ها منتشر شده است. علاوه بر این موارد زیادی نیز از تزریق مواد مخدر به زنان جوان با استفاده از سوزن گزارش شده است.

کارزار مقابله با چنین رویدادهایی در شهرهای دانشگاهی مانند بریستول، برایتون و ناتینگهام هواداران زیادی پیدا کرده است. شرکت‌کنندگان در این کارزار خواستار اقدام فوری دولت بریتانیا و صاحبان کلوب‌های شبانه و میخانه‌ها با این پدیده شده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اضافه کردن مواد مخدر یا الکل زیاد به نوشیدنی زنان جوان یا تزریق مواد مخدر به آنها با استفاده از سوزن اغلب مقدمه‌ای برای تجاوز و تعرض جنسی است.

بنا به گزارش‌ها تزریق مواد مخدر در کلوب‌ها و میخانه‌ها به پا و پشت بدن زنان جوان صورت می‌گیرد.

به گفته شورای پلیس ملی بریتانیا طی ماه‌های سپتامبر و اکتبر ۱۹۸ مورد از اضافه کردن الکل یا مواد مخدر به نوشیدنی‌ زنان به ثبت رسیده است. بنا به اعلام این نهاد بریتانیایی ۲۴ مورد تزریق مواد مخدر به زنان با استفاده از سرنگ نیز در این بازه زمانی گزارش شده است.

پلیس ناتینگهام در مرکز بریتانیا هفته گذشته اعلام کرد که افسران بیشتری طی تعطیلات آخر هفته به گشت‌زنی خواهند پرداخت تا اطمینان حاصل کنند که مردم می‌توانند تعطیلات آخر هفته امنی داشته باشند.

زارا اوون، دانشجوی ۱۹ ساله می‌گوید که اوایل ماه جاری پس از ورود به یک کلوب شبانه احساس کرده که همه چیز خاموش شده است و پس از آن دیگر چیزی را به یاد نمی‌آورد.

کاراگاهان در برایتون، شهری ساحلی در جنوب بریتانیا گفته‌اند که در حال بررسی شش گزارش از تزریق سوزن به زنان طی یک هفته گذشته هستند.

سازمان‌دهندگان کارزار مقابله با اضافه کردن مواد مخدر به نوشیدنی‌ها یا تزریق مواد مخدر با سوزن در بیانیه‌ای که در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر شده است آورده‌اند: «تا به حال نشنیده بودیم که این همه دانش‌آموز از خواب بیدار شوند و چیزی از اتفاقات شب قبل به یاد نیاورند. این "سیاه مستی" نیست. این تزریق ناخواسته مواد مخدر است و چیزی است که باید تغییر کند.»

امضاءکنندگان یک طومار آنلاین از کلوب‌های شبانه خواسته‌اند که افراد را هنگام ورود به میخانه‌ها و کلوب‌های شبانه مورد بازرسی قرار دهند. تاکنون حدود ۱۷۰ هزار نفر این طومار را امضا کرده‌اند.