Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار زیاد جوانان مبتلا به کرونا زندگی شبانه در اسپانیا را به تعطیلی کشاند

زندگی شبانه جوانان اسپانیایی
زندگی شبانه جوانان اسپانیایی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جشن‌های پایان سال تجصیلی در میان نوجوانان و جوانان اسپانیایی یکی از عوامل افزایش روند ابتلا به ویروس عنوان شده است.

آگهی

مسئولان برخی مناطق اسپانیا در نظر دارند با توجه به روند رو به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در بین جوانان واکسینه نشده، محدودیت‌هایی را برای تردد و زندگی شبانه وضع کنند.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که تنها چند هفته از برداشته شدن محدودیت‌های تردد و برگزاری اجتماعات شبانه در مناطق مختلف این کشور می‌گذرد.

مسئولان بهداشتی نگرانند که با توجه به در پیش بودن تعطیلات تابستانی و کمبود پرسنل پزشکی و کادر درمان در مراکز بیمارستانی، روند کنونی افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ دردسر‌های تازه‌ای را برای این بخش فراهم کند و کارکنان مشغول به ارائه خدمات درمانی را تحت فشار مضاعف قرار دهد.

بر این اساس تصمیم گرفته شده که جدا از محدود کردن زندگی شبانه در بسیاری از مناطق، به ویژه مناطق تفریحی،‌ تمهیداتی برای واکسینه کردن افراد زیر ۳۰ سال نیز فراهم شود.

برنامه واکسیناسیونِ کووید۱۹ در اسپانیا تاکنون بر واکسینه کردن گروه‌های مسن‌ و آسیب‌پذیرتر متمرکز بوده و بناست که نوجوانان و افراد بالای بیست سال در تابستان امسال به گروه‌‌های دریافت کننده واکسن اضافه شوند.

بر اساس آمار‌های ارائه شده حدود ۴۰ درصد از جمعیت ۴۷ میلیون نفری اسپانیا تاکنون به صورت کامل واکسینه شده‌اند؛ این میزان واکسیناسیون اسپانیا را به یکی از کشورهای بسیار موفق در قاره اروپا از حیث واکسینه کردن بیشترین تعداد شهروندان تبدیل کرده است.

با این حال در گروه سنی بیست تا ۲۹ سال وضعیت چندان مطلوب نیست، به نحوی که تاکنون از هر ده نفر یک نفر واکسینه شده؛ این میزان در بین افراد زیر بیست سال نیز ۷ دهم درصد ثبت شده که بسیار ناچیز عنوان شده است.

فرناندو سیمون، هماهنگ کننده اقدامات در شرایط اضطراری بهداشتی ضمن تشکر از جوانان برای تلاش‌های مضاعفی که جهت تامین درخواست‌های جدید و نیز اهمیت دادن به واکسیناسیون انجام خواهند داد، می‌گوید: «این خطر وجود دارد که آلودگی به ویروس در بین جوانان به گروه‌های مسن و آسیب پذیری که هنوز دوز دوم واکسن را دریافت نکرده‌‌اند و یا افرادی که کلا واکسینه نشده‌‌اند سرایت پیدا کند.»

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به وخیم‌تر نشدن وضعیت بیمارستان‌ها طی روزهای آینده گفت که ویروس جهش یافته دلتا که عامل افزایش ابتلا به بیماری کووید۱۹ در سایر کشورها مانند پرتغال و انگلیس است هنوز به عنوان نوع غالب در میان موارد تایید شده جدید ابتلا به ویروس در اسپانیا تبدیل نشده است.

به گزارش منابع بهداشتی میزان شیوع بیماری بین افراد بیست تا ۲۹ سال طی چهارده روز گذشته سه برابر میانگین کشوریِ ۲۰۴ مورد ابتلای جدید برای ۱۰۰ هزار جمعیت بوده است.

جشن‌های پایان سال تجصیلی در میان نوجوانان و جوانان اسپانیایی یکی از عوامل افزایش روند ابتلا به ویروس عنوان شده است.

مقامات بخش خودمختار نابارا به تازگی از ثبت بیش از ۵۰۰ مورد ابتلای جدید روزانه خبر داده‌اند، میزانی که از دومین دور همه گیری گسترده ویروس در ماه اکتبر تاکنون در اسپانیا بی سابقه بوده است. در این بخش از خاک اسپانیا قرار است بارها و دیسکوتک‌ها به جای ۳ بامداد ساعت یک بامداد تعطیل شوند.

به گزارش رسانه‌های اسپانایی، زندگی شبانه در دست کم شانزده شهر منطقه شمال استان کانتابریا که بیشترین موارد ابتلا به ویروس در کشور را ثبت کرده نیز به کلی تعطیل خواهد شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از واکسیناسیون ملی‌پوشان اسپانیا پیش از اولین مسابقه در یورو ۲۰۲۰

کرونا برای دومین سال متوالی جشنواره گاوبازی سن فرمین در اسپانیا را به تعطیلی کشاند

تصاویر جشن و پایکوبی بازیکنان تیم ملی و مردم اسپانیا در خیابان‌های مادرید؛ بازگشت قهرمان یورو۲۰۲۴