Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جشن‌های خیابانی در اسپانیا پس از ۶ ماه وضعیت اضطراری به دلیل شیوع کرونا

جشن‌ خیابانی در بارسلون پس از پایان وضعیت اضطراری در اسپانیا
جشن‌ خیابانی در بارسلون پس از پایان وضعیت اضطراری در اسپانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از جوانان در بارسلون دقایقی پس از نیمه‌شب که مصادف با پایان رسمی وضعیت اضطراری بود در خیابان‌ها شعار «آزادی» سر دادند.

آگهی

بسیاری از شهروندان اسپانیایی شنبه شب پس از پایان وضعیت اضطراری در این کشور به دلیل همه گیری ویروس کرونا در خیابان ها به شادی و پایکوبی پرداختند.

محدودیت های تردد شبانه در اسپانیا با پایان وضعیت اضطراری لغو شد. گروهی از جوانان در بارسلون دقایقی پس از نیمه شب که مصادف با پایان رسمی وضعیت اضطراری بود در خیابان ها شعار «آزادی» سر دادند. رستوران دارها در اسپانیا از روز یکشنبه می توانند با رعایت برخی محدودیت ها از جمله عدم پذیرایی از بیش از چهار نفر در پشت هر میز کار خود را از سر بگیرند.

پلیس مادرید هم اعلام کرد که شنبه شب مجبور به مداخله در ۴۵۰ حادثه مختلف در سراسر این شهر به دلیل عدم رعایت برخی محدودیت ها از جمله ممنوعیت مصرف نوشیدنی های الکلی در خیابان ها شد. شهردار مادرید به دنبال این حوادث از شهروندان خواست که رفتاری «مسئولانه» داشته باشند. وی همچنین هشدار داد که پایان منع تردد شبانه به معنای پایان همه گیری بیماری «کووید ۱۹» نیست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از جمله محدودیت هایی که با پایان وضعیت اضطراری در اسپانیا لغو شد می توان به ممنوعیت سفر بین مناطق مختلف این کشور اشاره کرد.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا با وجود درخواست احزاب مخالف دولت برای تمدید شرایط اضطراری با این تصمیم مخالفت کرد. نخست وزیر اسپانیا تاکید کرده است که با پیشرفت واکسیناسیون در این کشور مقررات فعلی برای مقابله با شیوع مجدد بیماری «کووید ۱۹» در مناطق مختلف کافی خواهد بود.

از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون نزدیک به ۷۹ هزار نفر در اسپانیا به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا برای دومین سال متوالی جشنواره گاوبازی سن فرمین در اسپانیا را به تعطیلی کشاند

مردی که ۲۲ نفر را عمدا به ویروس کرونا آلوده کرد در اسپانیا محاکمه می‌شود

کاهش امید به زندگی در اتحادیه اروپا؛ کرونا ۱.۶ سال از متوسط عمر اسپانیایی‌ها کاست