جشن‌های خیابانی در اسپانیا پس از ۶ ماه وضعیت اضطراری به دلیل شیوع کرونا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جشن‌ خیابانی در بارسلون پس از پایان وضعیت اضطراری در اسپانیا
جشن‌ خیابانی در بارسلون پس از پایان وضعیت اضطراری در اسپانیا   -  Copyright  AP Photo

بسیاری از شهروندان اسپانیایی شنبه شب پس از پایان وضعیت اضطراری در این کشور به دلیل همه گیری ویروس کرونا در خیابان ها به شادی و پایکوبی پرداختند.

محدودیت های تردد شبانه در اسپانیا با پایان وضعیت اضطراری لغو شد. گروهی از جوانان در بارسلون دقایقی پس از نیمه شب که مصادف با پایان رسمی وضعیت اضطراری بود در خیابان ها شعار «آزادی» سر دادند. رستوران دارها در اسپانیا از روز یکشنبه می توانند با رعایت برخی محدودیت ها از جمله عدم پذیرایی از بیش از چهار نفر در پشت هر میز کار خود را از سر بگیرند.

پلیس مادرید هم اعلام کرد که شنبه شب مجبور به مداخله در ۴۵۰ حادثه مختلف در سراسر این شهر به دلیل عدم رعایت برخی محدودیت ها از جمله ممنوعیت مصرف نوشیدنی های الکلی در خیابان ها شد. شهردار مادرید به دنبال این حوادث از شهروندان خواست که رفتاری «مسئولانه» داشته باشند. وی همچنین هشدار داد که پایان منع تردد شبانه به معنای پایان همه گیری بیماری «کووید ۱۹» نیست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از جمله محدودیت هایی که با پایان وضعیت اضطراری در اسپانیا لغو شد می توان به ممنوعیت سفر بین مناطق مختلف این کشور اشاره کرد.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا با وجود درخواست احزاب مخالف دولت برای تمدید شرایط اضطراری با این تصمیم مخالفت کرد. نخست وزیر اسپانیا تاکید کرده است که با پیشرفت واکسیناسیون در این کشور مقررات فعلی برای مقابله با شیوع مجدد بیماری «کووید ۱۹» در مناطق مختلف کافی خواهد بود.

از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون نزدیک به ۷۹ هزار نفر در اسپانیا به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند.