Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

مردی که ۲۲ نفر را عمدا به ویروس کرونا آلوده کرد در اسپانیا محاکمه می‌شود

Spain
Spain Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مردی ۴۰ ساله در جزیره مایورکا به اتهام آسیب زدن عمدی به شهروندان و انتقال ویروس کرونا محاکمه خواهد شد.

آگهی

مردی اسپانیایی مبتلا به کووید۱۹ قرار است به اتهام «آسیب عمدی به نزدیکان» از طریق آلوده کردن آنها به ویروس کرونا محاکمه شود.

این مرد اهل جزیه مایورکا در مجموع ویروس کرونا را به دست کم ۲۲ نفر انتقال داده است. او با وجود آن که علائم کووید داشته، همچنان سرکار رفته و از قرنطینه کردن خود سرباز زده است.

بر پایه گزارش رسانه‌های محلی اسپانیا این مرد دست کم ۵ همکار خود را آلوده کرده و در خانه نیز تمام اعضای خانواده از جمله سه نوزاد را مبتلا به کووید-۱۹ کرده است.

پلیس پس از شناسایی این مرد ۴۰ ساله گفت که او چند روز قبل از شیوع، علائم کووید-۱۹ داشته اما پیشنهاد همكاران خود برای رفتن به خانه و قرنطینه را نپذیرفته است.

او حتی به سالن بدنسازی هم رفته و چند روز پس از بروز علائم قانع شده است که تست کرونا بدهد، در حالی که همزمان سر کار هم می‌رفته است.

به گفته پلیس، او در اطراف محل کار خود در حالی که تمام علائم را داشته، ماسک خود را پایین آورده و در حالی که رو به عابران سرفه می‌کرده به مردم می‌گفته: «قصد دارم همه شما را با ویروس کرونا آلوده کنم.»

در پایان همان روزی که او این کار را می‌کرد، تست کرونای وی نیز مثبت اعلام شد.

به گفته پلیس هیچ یک از افراد مبتلا دچار وضعیتی نشده‌اند که کارشان به بیمارستان بکشد. مرد متهم پس از آن که روز شنبه به مدت چند ساعت در بازداشت پلیس ماند، اکنون به دستور قاضی در جزیره مایورکا در انتظار محاکمه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن‌های خیابانی در اسپانیا پس از ۶ ماه وضعیت اضطراری به دلیل شیوع کرونا

شناسایی ویروس جهش‌یافته آفریقای جنوبی در ایران؛ مرحله دوم واکسیناسیون کرونا آغاز شد

اسپانیا چهارمین کشور اتحادیه اروپا که «به مرگی» را قانونی می کند