شناسایی ویروس جهش‌یافته آفریقای جنوبی در ایران؛ مرحله دوم واکسیناسیون کرونا آغاز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بخش مراقبت از بیماران کرونایی در بیمارستانی در تهران
بخش مراقبت از بیماران کرونایی در بیمارستانی در تهران   -  کپی رایت  AP Photo

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران از شناسایی اولیه سه مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته آفریقای جنوبی در جنوب این کشور خبر داد.

آقای نمکی همچنین با اشاره به شناسایی مواردی از ابتلای اتباع هندی وارد شده به ایران به ویروس کرونا گفت که ارزیابی‌ها برای تعیین نوع این ویروس که آیا از نوع جهش‌یافته هندی است یا خیر ادامه دارد. وزیر بهداشت ایران تاکید کرد که بررسی تمام اتباع هندی و پاکستانی وارد شده به ایران از نظر ابتلا به ویروس کرونا آغاز شده و با انجام آزمایش‌های تکمیلی خبر قطعی ورود ویروس جهش‌یافته آفریقای جنوبی و هندی به کشور اعلام خواهد شد.

آقای نمکی تصریح کرد که مرگ‌های ناشی از بستری‌های زیادی که در این روز‌ها داشتیم، طی روزهای آینده رو به افزایش خواهد بود.

در همین حال، وزارت بهداشت ایران روز سه‌شنبه اعلام کرد که با فوت ۴۶۲ نفر دیگر از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ طی شبانه روز گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۰ هزار و ۵۳۲ نفر رسید.

برپایه این گزارش، طی این مدت ابتلای ۲۰ هزار و ۹۶۳ نفر دیگر به بیماری کووید-۱۹ قطعی شده که سه هزار و ۳۸۶ نفر از آنها در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند. همچنین پنج هزار و ۲۸۷ نفر از بیماران بستری شده به دلیل ابتلا به این بیماری، در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت ایران با اعلام آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در ایران گفت که در این مرحله یک میلیون و ۱۴۷ هزار سالمند بالای ۸۰ سال واکسینه می‌شوند. او پیش بینی کرد که تا دوشنبه هفته آینده واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال تمام شود و پس از آن واکسیناسیون گروه سنین ۷۵ تا ۸۰ سال پس از اطلاع رسانی عمومی آغاز شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطابق اعلام وزارت بهداشت ایران، تاکنون ۷۰۵ هزار و ۱۴۷ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۸۴ هزار و ۴۰۷ نفر نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۸۸۹ هزار و ۵۵۴ دُز رسیده است.