شناسایی ویروس جهش‌یافته آفریقای جنوبی در ایران؛ مرحله دوم واکسیناسیون کرونا آغاز شد

بخش مراقبت از بیماران کرونایی در بیمارستانی در تهران
بخش مراقبت از بیماران کرونایی در بیمارستانی در تهران Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای نمکی با اشاره به شناسایی مواردی از ابتلای اتباع هندی وارد شده به ایران به ویروس کرونا گفت که ارزیابی‌ها برای تعیین نوع این ویروس که آیا از نوع جهش‌یافته هندی است یا خیر ادامه دارد.

آگهی

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران از شناسایی اولیه سه مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته آفریقای جنوبی در جنوب این کشور خبر داد.

آقای نمکی همچنین با اشاره به شناسایی مواردی از ابتلای اتباع هندی وارد شده به ایران به ویروس کرونا گفت که ارزیابی‌ها برای تعیین نوع این ویروس که آیا از نوع جهش‌یافته هندی است یا خیر ادامه دارد. وزیر بهداشت ایران تاکید کرد که بررسی تمام اتباع هندی و پاکستانی وارد شده به ایران از نظر ابتلا به ویروس کرونا آغاز شده و با انجام آزمایش‌های تکمیلی خبر قطعی ورود ویروس جهش‌یافته آفریقای جنوبی و هندی به کشور اعلام خواهد شد.

آقای نمکی تصریح کرد که مرگ‌های ناشی از بستری‌های زیادی که در این روز‌ها داشتیم، طی روزهای آینده رو به افزایش خواهد بود.

در همین حال، وزارت بهداشت ایران روز سه‌شنبه اعلام کرد که با فوت ۴۶۲ نفر دیگر از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ طی شبانه روز گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۰ هزار و ۵۳۲ نفر رسید.

برپایه این گزارش، طی این مدت ابتلای ۲۰ هزار و ۹۶۳ نفر دیگر به بیماری کووید-۱۹ قطعی شده که سه هزار و ۳۸۶ نفر از آنها در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند. همچنین پنج هزار و ۲۸۷ نفر از بیماران بستری شده به دلیل ابتلا به این بیماری، در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت ایران با اعلام آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در ایران گفت که در این مرحله یک میلیون و ۱۴۷ هزار سالمند بالای ۸۰ سال واکسینه می‌شوند. او پیش بینی کرد که تا دوشنبه هفته آینده واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال تمام شود و پس از آن واکسیناسیون گروه سنین ۷۵ تا ۸۰ سال پس از اطلاع رسانی عمومی آغاز شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطابق اعلام وزارت بهداشت ایران، تاکنون ۷۰۵ هزار و ۱۴۷ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۸۴ هزار و ۴۰۷ نفر نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۸۸۹ هزار و ۵۵۴ دُز رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاهش محدودیت‌های کرونایی؛ رستوران‌ها در ایتالیا پس از ماه‌ها دوباره باز شدند

مردی که ۲۲ نفر را عمدا به ویروس کرونا آلوده کرد در اسپانیا محاکمه می‌شود

دانشمندان: قرص شرکت مِرک شاید به پیدایش سویه‌های جدید کرونا کمک کرده باشد