کرونا برای دومین سال متوالی جشنواره گاوبازی سن فرمین در اسپانیا را به تعطیلی کشاند

Spain Matadors
Spain Matadors   -  Copyright  Alvaro Barrientos/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوزفارسی

شهردار پامپلونا، شهر شمالی اسپانیا، با شرکت در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که برای دومین سال متوالی جشنواره مشهور گاو بازی سن فرمین در این شهر بدلیل شیوع کووید برگزار نمی شود.

شهردار پامپلونا در شمال اسپانیا اعلام کرد که جشنواره گاوبازی مشهور «سن فرمین»‌ امسال هم مانند سال گذشته بدلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نخواهد شد.

انریکه مایا در یک کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد که برگزاری این مراسم در حال حاضر خطر بسیار بالایی دارد چرا که تعداد افراد واکسینه شده بسیار کم است و نمی تواند مصونیت جمعی ایجاد کند.

آقای مایا در سخنانش تاکید کرد:‌ « زمانی که این همه گیری تمام شود ما یک بار دیگر می توانیم از جشن های سن فرمین و گاوهای غول آسای آن در سال ۲۰۲۲ لذت ببریم. »

جشنواره سن فرمین سالانه صدها هزار گردشگر بین المللی را به پامپلونا می کشاند. این مراسم بین ۶ تا ۱۴ ژوئیه برگزار می شود. هرساله در این مراسم گاومیش های وحشی باعث زخمی شدن برخی از ماتادورها می شوند.

لغو این جشنواره برای دومین سال متوالی ضربه شدیدتری به اقتصاد محلی می زند.

دیگر شهرهای اسپانیا هم امسال به دلیل همه گیری کرونا مجبور شده اند جشنواره های سنتی خود را برای دومین سال متوالی کنار بگذارند، مانند شهر سویل که مراسم مذهبی خود را برای «هفته مقدس» لغو کرده است.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

کووید-۱۹