قوه قضاییه ایران برای بررسی حکم شلاق سارق سه بسته بادام هندی هیات ویژه تشکیل داد

شهروند ۴۵ ساله ایرانی به اتهام سرقت سه بسته بادام هندی از یک مغازه به زندان و شلاق محکوم شد
شهروند ۴۵ ساله ایرانی به اتهام سرقت سه بسته بادام هندی از یک مغازه به زندان و شلاق محکوم شد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قوه قضاییه ایران در پی صدور حکم ۱۰ ماه حبس و ۴۰ ضربه شلاق برای سرقت سه بسته بادام هندی، از تشکیل یک هیات ویژه در دادگستری استان قم برای بررسی حکم صادر شده خبر داد.

آگهی

قوه قضاییه ایران در پی صدور حکم ۱۰ ماه حبس و ۴۰ ضربه شلاق برای سرقت سه بسته بادام هندی، از تشکیل یک هیات ویژه در دادگستری استان قم برای بررسی این حکم خبر داد.

پیشتر برخی منابع خبری از صدور حکم زندان و شلاق برای یک شهروند ۴۵ ساله ایرانی با سه فرزند به اتهام سرقت سه بسته بادام هندی از یک مغازه خبر داده بودند.

صدور حکم سنگین ۱۰ ماه حبس و ۴۰ ضربه شلاق برای دزدیدن سه بسته بادام هندی بازتاب های گسترده ای در شبکه‌های اجتماعی داشت. برخی فعالان مدنی و کاربران شبکه‌های اجتماعی بر این نظرند که حکم صادره توسط دادگاه کیفری با بزه انتسابی تناسب ندارد.

اینک قوه قضائیه با صدور اطلاعیه ای وعده داده است که هیات مذکور «با توجه به لزوم تناسب بین جرم و مجازات و ابعاد حقوقی این پرونده» تلاش خواهد کرد تا از تمام ظرفیت های قانونی برای تقلیل مجازات و کمک به محکوم این پرونده استفاده شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

حکم شلاق توسط دادگاه کیفری در حالی برای یک شهروند صادر شده که میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت استفاده از مجازات های «تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی» مانند شلاق را ممنوع کرده است.

از همین رو فعالان مدنی و مدافعان حقوق بشر همواره از قوه قضاییه ایران خواسته اند تا مجازات شلاق را از مجازات های خود حذف کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به شلاق بر تن رویا، زنی با دامنی ساده؛ «شلاق می‌زنیدش و او با وجدان بیدارش به شما ریشخند»

اندونزی؛ قانونگذار مجازات زنا به جرم زنا شلاق خورد

دو جوان ۱۸ ساله در اندونزی به جرم بوسیدن یکدگیر در ملاءعام شلاق خوردند