پلیس آلمان گشت‌ مرزی راست‌های افراطی ضد مهاجران را متفرق کرد

«علیه نازی‌های قدیمی و جدید» شعار آنتی‌فاها در تظاهرات علیه کنشگران راست افراطی آلمان
«علیه نازی‌های قدیمی و جدید» شعار آنتی‌فاها در تظاهرات علیه کنشگران راست افراطی آلمان Copyright REUTERS
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این افراد که تعدادشان به حدود ۵۰ نفر می‌رسید، عمدتا عضو حزب راست افراطی «جریان سوم» بودند که از مناطقی همچون براندنبورگ، برلین و حتی بایرن به اطراف شهر مرزی گوبن آمده بودند.

آگهی

شماری از اعضای گروه‌های راست افراطی که به دنبال ترساندن مهاجرانی بودند که سعی داشتند از طریق مرز لهستان وارد آلمان شوند، از سوی پلیس مرزی متفرق شدند.

این افراد در شب یکشنبه ۲۴ اکتبر در امتداد مرز لسهتان و آلمان گشت‌زنی می کردند و با ابزارهایی همچون اسپری فلفل و باتوم به مهاجران حمله می‌کردند.

این افراد که تعدادشان به حدود ۵۰ نفر می‌رسید، عمدتا عضو گروه راست افراطی «جریان سوم» (Der Dritter Weg) بودند که از مناطقی همچون براندنبورگ، برلین و حتی بایرن به اطراف شهر مرزی گوبن آمده بودند.

آلمان از ابتدای تابستان امسال شاهد افزایش قابل توجه شمار مهاجران غیرقانونی، عمدتا از مبدأ خاورمیانه بوده است. بروکسل الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس را متهم کرده که در تلافی تحریم‌های وضع شده از سوی بروکسل، اقدام به انتقال مهاجران از مناطق مرزی خود به درون خاک اتحادیه اروپا کرده است.

روز یکشنبه همچنین هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان ضمن «مشروع» دانستن اقدام برخی کشورهای اروپایی در ایجاد حصارهای مرزی برای جلوگیری از ورود مهاجران، اعلام کرد که کنترل‌های مرزی آلمان نیز افزایش خواهد یافت و در صورت نیاز، اقدام به تقویت نیروی ۸۰۰ نفری پلیس مستقر در مناطق مرزی خواهد کرد.

به گفته مقامات، بیش از ۵ هزار مهاجر در سال جاری میلادی از مسیر بلاروس و لهستان وارد آلمان شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروگان‌‌گیری در درسدنِ آلمان با مداخله پلیس پایان یافت

بلغارستان نیروهای ارتش را در مرزهای با ترکیه مستقر کرد

دو هزار پناهجوی سرگردان اما امیدوار در جنوب مکزیک دست به راهپیمایی زدند