افغانستان جام جهانی کریکت را با پیروزی مقابل اسکاتلند آغاز کرد

تیم ملی کریکت افغانستان
تیم ملی کریکت افغانستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کریکت‌ بازهای افغان در این دیدار با پرچم سه رنگ «جمهوری اسلامی افغانستان» وارد میدان شدند و سرود ملی این کشور نیز پیش از آغاز مسابقه در استادیوم پخش شد.

آگهی

تیم ملی افغانستان روز دوشنبه موفق شد در نخستین مسابقه خود در چارچوب رقابت‌های جام جهانی «کریکتِ ۲۰ دور» از سد اسکاتلند بگذرد.

به گزارش برخی رسانه‌های خبری از جمله خبرگزاری افق، کریکت‌ بازهای افغان در این دیدار با پرچم سه رنگ «جمهوری اسلامی افغانستان» وارد میدان شدند و سرود ملی این کشور نیز پیش از آغاز مسابقه در استادیوم پخش شد.

این رقابت‌ها در شهر شارجه امارات برگزار می‌شود و تیم ملی کریکت‌ افغانستان در گروه دوم مسابقات همچنین با تیم‌های هند، پاکستان و نیوزیلند هم گروه است.

محمد نبی، کاپیتان تیم کریکت افغانستان در کنفرانس خبری پیش از این مسابقه که دیدار افتتاحیه جام جهانی کریکت ۲۰ دور قلمداد می‌شد، گفته بود که تیم ملی افغانستان به رغم اتفاقات کشورش که به گفته او همه از آن مطلع هستند آماده رویایی با حریفان است و قصد دارد شادی را به مردم و هواداران تقدیم تقدیم کند.

کابل از ماه اوت تحت تسلط طالبان قرار گرفت اما هنوز هیچ کشوری به صورت رسمی حاکمیت این گروه بر افغانستان را به رسمیت نشناخته است.

امرالله صالح، معاون رئیس جمهوری پیشین افغانستان در پیامی توییتری ضمن تقدیر از شجاعت کریکت‌بازهای افغان و «تعهد آنها به ارزش‌های ملی افغنستان»، خواندن سرود ملی و به همراه داشتن پرچم سه‌رنگ ملی این کشور را نشانه مخالفت با «استبداد طالبان»خواند که وی از آنها به عنوان «تروریست‌های تحت حمایت پاکستان» یاد کرد.

تیم ملی کریکت مردان افغانستان که طی سال‌های اخیر پیشرفت‌ های زیادی داشته از امید‌های صعود به جمع هشت تیم برتر مسابقات جام جهانی این رشته به حساب می‌آید.

کریکت بازان افغان به رغم آنکه به دلیل مشکلات ویزا دیرتر از موعد مقرر خود را به محل مسابقات رساندند در دیدار مقابل اسکاتلند عملکرد بسیارخوبی از خود به نمایش گذاشتند و در نهایت با برتری قاطع از سد حریف خود گذشتند.

این دو تیم طی هشت سال گذشته شش بار با یکدیگر روبرو شده بودند که در هر شش مسابقه تیم ملی افغانستان پیروز از میدان خارج شده است.

دیدار تیم ملی کریکت افغانستان مقابل پاکستان که روز جمعه آینده برگزار خواهد شد برای علاقمندان این ورزش در هر دو کشور از جذابیت بالایی برخودار است.

گفتنی است که تیم ملی کریکت زنان افغانستان پس از روی کار آمدن طالبان عملا منحل شد و در حال حاضر هیچگونه فعالیتی ندارد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختران فوتبالیست افغانستان به لیسبون رسیدند

مرضیه حمیدی، تکواندوکار افغان: ورزشم مبارزه علیه گروه تروریستی ضدزن طالبان است

افغانستان برای اولین‌بار پس از ۱۱ سال پاکستان را در رقابت‌های کریکت «۲۰ آوره» شکست داد