Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخستین راه‌یابی افغانستان به نیمه نهایی جام جهانی کریکت؛ طالبان مانع شادی مردم در خیابان شدند

خوشحالی بازیکنان کرکیت افغانستان
خوشحالی بازیکنان کرکیت افغانستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افغانستان با پیروزی مقابل بنگلادش توانست برای نخستین بار به جمع چهار تیم نهایی جام جهانی کریکت راه یابد. اتفاقی که موجب شد جشن و پایکوبی در خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور به راه بیفتد.

آگهی

پیروزی افغانستان باعث شد تا استرالیا که یکی از قدرت‌های این رشته ورزشی به شمار می‌رود نیز از رقابت‌ها حذف شود.

افغانستان در اولین مرحله نیمه نهایی روز چهارشنبه باید در ترینیداد و توباگو به مصاف آفریقای جنوبی برود. همچنین هند روز پنجشنبه در دیگر بازی مرحله نیمه‌نهایی در گویان به مصاف انگلستان که مدافع عنوان قهرمانی است می‌رود.

افغانستان در حالی به مصاف آفریقای جنوبی می‌رود که این کشور در بازی‌های این دور پیروز شده و کار برای افغانستان برای شکست این تیم قدرتمند آسان نخواهد بود.

راشد خان، کاپیتان تیم ملی کریکت افغانستان در یک نشست خبری رسیدن این تیم به مرحله نیمه نهایی در جام جهانی را آرزو و رویایی دانست که حالا تحقق یافته است. او همچنین افزود: «این یک پیروزی باورنکردنی برای ما است. ما یک نمایش عالی مقابل بنگلادش داشتیم و در طول بازی هرگز به این فکر نمی‌کردیم که بازی را واگذار کنیم.»

راشد خان در ادامه افزود: «ما باور داشتیم که می‌توانیم در این مسابقه به برتری برسیم و حالا خوشحالیم که موفق شدیم به مرحله نیمه نهایی راه یابیم.»

هواداران این ورزش محبوب در افغانستان با حضور در خیابان‌ها به رقص و پایکوبی مشغول شدند و در شعارهای خود از قهرمانان خود تقدیر کردند. کریکت همواره ورزش محبوبی در افغانستان بوده و با وجود دهه‌ها جنگ و بحران‌های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی، مردم این کشور همواره از تماشا و دنبال کردن این ورزش لذت می‌برند.

خوشحالی مردم افغانستان بعد از پیروزی تیم ملی کریکت این کشور در جام جهانی
خوشحالی مردم افغانستان بعد از پیروزی تیم ملی کریکت این کشور در جام جهانیAP Photo

حضور مردم در خیابان‌ها البته به لطف طالبان چندان طولی نکشید و نیروهای این گروه با حضور در تجمعات مردمی آنها را متفرق کردند. با این حال حکومت طالبان درخشش تیم ملی کریکت افغاستان را به ورزشکاران این تیم تبریک گفتند.

آفریقای جنوبی با هفت برد در هفت بازی توانسته به نیمه‌نهایی برسد و حالا کار برای افغانستان در مقابل این تیم قدرتمند دشوار خواهد بود. این دو تیم تاکنون دو بار با یکدیگر مسابقه داده‌اند. در سال ۲۰۱۰ در جام جهانی باربادوس و همچنین در سال ۲۰۱۶ در بمبئی؛ نتیجه هر دو مسابقه اما به سود آفریقای جنوبی به پایان رسدیه است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

راشد خان که در شکست سال ۲۰۱۶ حضور داشته در خصوص بازی دوباره با آفریقای جنوبی می‌گوید: «این یک دستاورد بزرگ برای ما به عنوان یک تیم و یک ملت است که در نیمه نهایی حضور داشته باشیم. با نمایش‌هایی که در این بازی‌ها داشته‌ایم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتی‌سازی تیم افغانستان در جام جهانی کریکت با پرچم و سرودی که طالبان ممنوع کرده است

افغانستان برای اولین‌بار پس از ۱۱ سال پاکستان را در رقابت‌های کریکت «۲۰ آوره» شکست داد

محدودیت‌های طالبان علیه زنان؛ استرالیا مسابقه کریکت با افغانستان را لغو کرد