Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افغانستان برای اولین‌بار پس از ۱۱ سال پاکستان را در رقابت‌های کریکت «۲۰ آوره» شکست داد

Afghanistan players
Afghanistan players Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ورزشکاران افغان در جریان اولین بازی خود در رقابت‌های امسال که به میزبانی شارجه (امارات عربی متحده) برگزار می‌شود، توانستند در مقابل حریفان پاکستانی خود با تفاوت ۶ ویکت به پیروزی برسند.

آگهی

افغانستان عصر جمعه و یازده سال پس از اولین باری که تیم‌های دو کشور همسایه مقابل یکدیگر مسابقه دادند، توانست در جریان رقابت‌های بین‌المللی کریکت «T20» تیم پاکستان را شکست دهد.

ورزشکاران افغان در جریان اولین بازی خود در رقابت‌های امسال که به میزبانی شارجه (امارات عربی متحده) برگزار می‌شود، توانستند در مقابل حریفان پاکستانی خود با تفاوت ۶ ویکت به پیروزی برسند.

در جریان این رقابت، تیم افغانستان با از دست دادن ۴ بازیکن و تعیین هدف ۹۸ دوش در مقابل پاکستان (با از دست دادن ۹ بازیکن و تعیین هدف ۹۲ دوش) به برتری رسید و محمدنبی عیسی خیل، ورزشکار افغان نیز با کسب ۳۸ دوش و ۲ ویکت عنوان بهترین بازیکن مسابقه را به دست آورد.

تیم افغانستان بار دیگر یکشنبه ۲۶ مارس مقابل تیم پاکستان حاضر خواهد شد و با توجه به نتیجه خوب روز جمعه، انتظار می‌رود فردا نیز شانس برد بیشتری داشته باشد.

پیش از این و بر اساس اولین برنامه‌ریزی اعلام شده از این رقابت‌ها، قرار بود تیم کریکت استرالیا مقابل ورزشکاران افغان حاضر شود؛ اما استرالیا در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۳ اعلام کرد که تیم کریکت مردان این کشور در اعتراض به محدودیت‌های وضع شده از سوی طالبان برای تحصیل و اشتغال زنان و دختران افغان، از حضور مقابل ورزشکاران این کشور در مسابقات آتی خودداری خواهد کرد.

در بیانیه تیم کریکت استرالیا همچنین آمده است که این تیم «متعهد به حمایت از رشد ورزش برای زنان و مردان در سراسر جهان از جمله در افغانستان است و در این راستا به همکاری با فدراسیون کریکت افغانستان برای بهبود شرایط برای زنان و دختران این کشور ادامه می‌دهد».

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حاشیه‌های یک تیم و دو پرچم؛ صالح از بالا نرفتن پرچم طالبان در مسابقه کریکت افغانستان استقبال کرد

انفجاری در ورزشگاه کریکت کابل در جریان یک بازی رخ داد

نخستین راه‌یابی افغانستان به نیمه نهایی جام جهانی کریکت؛ طالبان مانع شادی مردم در خیابان شدند