همزمان با مذاکرت تهران و ریاض، ائتلاف از کشتن ۱۶۵ حوثی دیگر در درگیری‌های مأرب خبر داد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
درگیری‌های نیروهای ائتلاف و حوثی‌ها در مارب یمن ادامه دارد
درگیری‌های نیروهای ائتلاف و حوثی‌ها در مارب یمن ادامه دارد   -  Copyright  AP Photo

ائتلاف نظامی عربی تحت رهبری عربستان سعودی می‌گوید در ۲۴ ساعت گذشته طی حملاتی هوایی ۱۶۵ نفر از اعضای حوثی‌ها را در منطقه عبدیه در نزدیکی مأرب کشته است.

این در حالی است که جنگ در این شهر استراتژیک میان نیروهای ائتلاف و حوثی‌های یمن شدت یافته است. ائتلاف عربی به رهبری سعودی که از سال ۲۰۱۵ حمله به یمن را آغاز کرده و در سالهای اخیر نیز به بمباران مواضع حوثی‌ها و همچنین غیرنظامیان ادامه داده در بیانیه‌ای که در این خصوص منتشر کرده می‌گوید علاوه بر این ۱۶۵ نفر، توانسته ۱۰ خودروی نظامی حوثی‌ها را نیز نابود کنتد.

مقام‌های حوثی عموما در خصوص تعداد تلفات اظهار نظر نمی‌کنند و در خصوص ادعای تازه ائتلاف عربی نیز سکوت کرده‌اند.

ائتلاف عربی همچنین ادعا کرده که طی یک هفته گذشته موفق شده حدود هزار نفر از اعضای حوثی‌ها را از پای در بیاورند.

بیانیه ائتلاف عربی در حالی منتشر شده که روز یکشنبه حوثی‌ها در یک توییت از تصرف چندین جبهه در اطراف مأرب از جمله عبدیه که در ۱۰۰ کیلومتری این شهر واقع شده را به دست گرفته‌اند.

با وجود گفتگوهایی که میان ایران و عربستان سعودی در خصوص تنش‌زدایی و برقراری رابطه و همچنین حل مسئله یمن در جریان است، آتش درگیری‌ها در این کشور همچنان تلفات دارد و هر روز آمار جدیدی از کسانی که در این درگیری‌ها در یمن جان خود را از دست می‌دهند منتشر می‌شود.

مأرب مرکز استانی با همین نام آخرین قلمرو نیروهای دولتی در شمال یمن است که حوثی‌ها با انجام عملیاتی که از ماه فوریه آغاز شده در صدد تصرف کامل آن هستند.

شبه نظامیان جنبش انصارالله طی هفته‌های اخیر بر شدت حملات خود در این منطقه افزوده‌اند و همزمان ائتلاف تحت رهبری عربستان نیز با انجام حملات هوایی به پیشتیبانی از نیروهای وفادار دولت در این نبرد می‌پردازد.

به گزارش سازمان ملل متحد، جنگ یمن، فقیرترین کشور شبه جزیره عربستان را درگیر بدترین بحران انسانی حال حاضر جهان کرده و جمعیت این کشور را در معرض قحطی و گرسنگی قرار داده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید