Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جک ما دوباره آفتابی شد؛ رویترز از سفر میلیاردر منتقد چینی به هنگ کنگ خبر داد

جک ما، میلیاردر چینی و بنیانگذار شرکت علی بابا
جک ما، میلیاردر چینی و بنیانگذار شرکت علی بابا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جک ما، میلیاردر چینی و بنیانگذار گروه علی بابا که از اواخر سال گذشته و در پی انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت چین مدتی مفقود شده بود، در هنگ کنگ و در جریان ملاقاتی تجاری دیده شده است.

آگهی

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه اعلام کرد که جک ما، میلیاردر چینی و بنیانگذار گروه علی بابا که از اواخر سال گذشته در پی انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت چین مدتی مفقود شده بود، در هنگ کنگ و در جریان ملاقاتی تجاری دیده شده است.

جک ما پس از سخنرانی در اکتبر سال گذشته که در آن به انتقاد از قوانین بانکی در چین پرداخت، از انظار عمومی ناپدید شد؛ چنان که گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر خودکشی یا حصر خانگی او از سوی دولت چین در رسانه‌ها منتشر شد. 

اما خبرگزاری رویترز با استناد به گفته‌های یک منبع آگاه گزارش داده که حضور آقای ما در هنگ کنگ در جریان نخستین سفر او از اکتبر گذشته تا کنون رخ داده است.

این خبرگزاری همچنین به نقل از شاهدان عینی روایت کرده که میلیاردر چینی هفته گذشته با چندین شریک تجاری خود دیدار کرده و به هنگام صرف غذا با آنها از سوی مردم دیده شده است.

جک ما بر پایه شاخص میلیاردرهای بلومبرگ با ثروت خالص ۴۴.۴ میلیارد دلاری سی و یکمین ثروتمند جهان است. 

آقای ما بیشتر در شهر هانگژو در شرق چین که محل استقرار امپراتوری تجاری اوست، حضور دارد ولی همزمان دارای یک خانه لوکس در هنگ کنگ است؛ جایی که بخشی از تجارت دریایی او در آن مستقر است و علی بابا افزون بر نیویورک در بورس آن پذیرفته شده است.

معلم سابق زبان انگلیسی پس از ناپدیدی سه ماهه، نخستین بار در ژانویه گذشته در گفتگویی ویدیویی با تعدادی از معلمان دیده شد که نگرانی‌های جدی در مورد سلامت او را کاهش داد و باعث افزایش قیمت سهام علی بابا شد. او در ماه مه نیز در گردهمایی سالانه کارکنان علی‌ بابا شرکت کرد.

در تاریخ اول سپتامبر نیز عکس‌هایی از او به هنگام بازدید از چندین گلخانه در شرق چین منتشر شد. آقای ما یک روز پس از این بازدید اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ نزدیک به ۱۵.۵ میلیارد دلار در حمایت از افزایش رفاه عمومی مردم چین هزینه کند. این تصمیم پس از آن اعلام شد که شی جی‌ پینگ، رئیس جمهوری چین از لزوم توزیع عادلانه ثروت برای افزایش رفاه مردم چین سخن گفته بود.

علی بابا در آوریل گذشته به دلیل نقض قانون ضدانحصار از سوی دولت چین ۲.۷۵ میلیارد دلار جریمه شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هنگ کنگ، مرکز نوین فرهنگ و هنر شرق

یکی از مدیران شرکت علی بابا به‌دلیل تعرض جنسی تحت پیگرد قرار گرفت

شرکت «علی بابا» کمپانی آمریکایی «مانی گرم» را می خرد