Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبران طالبان با مقامات اتحادیه اروپا در دوحه دیدار می‌کنند

پرچم‌های اتحادیه اروپا
پرچم‌های اتحادیه اروپا Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان در نشستی خبری گفت: «فردا با نمایندگان اتحادیه اروپا ملاقات خواهیم کرد. ما جلسات مثبتی با نمایندگان دیگر کشورها داریم.»

آگهی

برخی از رهبران طالبان روز سه‌شنبه در دوحه قطر با مقامات اتحادیه اروپا دیدار می‌کنند.

امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان در نشستی خبری گفت: «فردا با نمایندگان اتحادیه اروپا ملاقات خواهیم کرد. ما جلسات مثبتی با نمایندگان دیگر کشورها داریم.» وی با این حال مشخص نکرد که با چه افرادی از اتحادیه اروپا دیدار خواهند کرد.

وی تاکید کرد: «ما روابط مثبت با تمام جهان می‌خواهیم. معتقد به روابط بین‌المللی متوازن هستیم. معتقدیم که چنین رابطه متوازنی می‌توان افغانستان را از بی‌ثباتی نجات دهد.»

طالبان که از نیمه ماه اوت قدرت را در افغانستان در دست گرفت هنوز از سوی هیچ کشوری به رسمیت شناخته نشده است. اما با جدی‌تر شدن بحران انسانی در این کشور، مانورهای دیپلماتیک در حال افزایش است.

طالبان روز شنبه در دوحه با مقامات آمریکایی برای نخستین بار پس از به قدرت رسیدن دیدار کردند. وزیر امور خارجه طالبان از ایالات متحده خواست «روابط خوبی» برقرار کند و دولت فعلی افغانستان را تضعیف نکند.

قطر پس از سال‌ها میزبانی مذاکرات بین طالبان و ایالات متحده آمریکا همچنان نقش واسطه اصلی بین این گروه و غرب را ایفا می‌کند.

از سوی دیگر برخی از رهبران طالبان امروز با جاسپر ویک، نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و هیات همراهش در دوحه دیدار کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون: گروه ۲۰ باید برای به رسمیت شناختن طالبان شرط تعیین کند

«موزه انتحاری» طالبان در افغانستان؛ مین مغناطیسی و بمب کنار جاده‌ای به جای اشیاء باستانی

طالبان ورزشکاران زن تیم المپیک افغانستان را به رسمیت نمی‌شناسد