Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آخرین آمار کرونا در ایران؛ پس از ۸۲ روز شمار روزانه جانباختگان به زیر ۲۰۰ نفر رسید

آمار روزانه فوتی‌های کرونا در ایران به کمتر از ۲۰۰ نفر رسید
آمار روزانه فوتی‌های کرونا در ایران به کمتر از ۲۰۰ نفر رسید Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت بهداشت ایران روز جمعه هشتم اکتبر اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

آگهی

وزارت بهداشت ایران روز جمعه هشتم اکتبر(۱۶ مهر) اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به این ترتیب پس از ۸۲ روز آمار روزانه افرادی که به دلیل ابتلا به کرونا در ایران جان باخته اند به کمتر از ۲۰۰ نفر در این کشور رسید.

خبر کاهش تعداد جانباختگان به دلیل ابتلا به کرونا در حالی منتشر شده است که عبدالرضا فاضل، رییس دانشگاه علوم‌پزشکی گلستان اعلام کرده که پس از چند ماه، طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ فوتی مثبت کرونا در استان گلستان به ثبت نرسیده است.

وزارت بهداشت ایران همچنین از ابتلای ۹ هزار و ۸۹۷ نفر به کووید-۱۹در شبانه‌روز گذشته خبر داد. آمار ارائه شده توسط این وزارتخانه حکایت از این دارد که شمار روزانه مبتلایان به بیماری کرونا پس از ۹۷ روز به کمتر از ۱۰ هزار نفر رسیده است.

با این حال همچنان ۷ شهر ایران در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۴۸ شهر در وضعیت زرد و ۸۵ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

ایران از نظر مجموع بیماران شناسایی شده پایین‌تر از فرانسه و بالاتر از آرژانتین در جایگاه هشتم در میان کشورهای جهان قرار دارد.

مبتلایان به کرونا بر اساس انجام ۳۳ میلیون و ۳۹ هزار و ۲۵۴ آزمایش تشخیص کرونا مشخص شده‌اند. با این حال برخی از کارشناسان شمار بیماران شناسایی در ایران را پایین‌تر از میزان واقعی آن می‌دانند.

بررسی آمارهای وزارت بهداشت ایران مشخص می‌کند که در ۱۰ روز گذشته بطور متوسط هر ساعت ۵۱۸ نفر در این کشور به کرونا مبتلا و ۱۰ نفر هم به این دلیل جان باخته اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

همچنین بر اساس گزارش وزارت بهداشت ایران با تزریق بیش از ۷۵۸ هزار دُز واکسن کرونا در شبانه‌روز گذشته، مجموع واکسن‌های تزریق شده در این کشور به ۶۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۱۷۰ دُز رسیده است.

با تسریع واکسیناسیون در ایران، محمد مهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ایران گفت که براساس تصمیم گیری کمیته فنی واکسیناسیون، کادربهداشت و درمان می‌توانند برای دز سوم یا بوستر از واکسن های آسترازنکا و پاستوکووک استفاده کنند. او همچنین گفت که واکسیناسیون زنان باردار با واکسن سینوفارم انجام می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش شمار بیماران بستری‌ شده در بیمارستان؛ کرونا جان ۶۱۰ نفر دیگر را در ایران گرفت

ثبت اوج تازه برای ابتلا، بستری و فوتی روزانه در ایران؛ «احتمال ابتلای ۷۰ درصد مردم به ویروس کرونا»

انتشار دیرهنگام گزارش «منشاء شیوع کرونا»؛ سازمان جهانی بهداشت: کلید فهم همچنان در دست چین است