Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

استرالیا قرارداد بازداشت و نگهداری پناهجویان در پاپوآ گینه نو را پایان داد

تصویر آرشیوی از کمپ پناهندگان در پاپوآ گینه نو
تصویر آرشیوی از کمپ پناهندگان در پاپوآ گینه نو Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های استرالیایی می‌گویند سیاست‌های مهاجرتی این کشور تغییر نکرده و همچنان کسانی که از طریق قایق و به صورت غیرقانونی خود را به این کشور برسانند اقامت استرالیا را دریافت نخواهند کرد.

آگهی

استرالیا قرارداد خود را با پاپوا گینه‌نو برای اسکان پناهجویان به پایان می‌رساند و کسانی که برای سالها در این جزیره جنوبی در اقیانوس آرام اقامت داشته‌اند به جزیره کوچک نائورو منتقل خواهند شد.

استرالیا از سال ۲۰۱۳ با پاپوا گینه نو و نائورو به توافق رسیده و با پرداخت هزینه به این دو کشور پناهجویانی را که قصد داشتند خود را به استرالیا برسانند در این جزایر سکنی دهد.

تاکید استرالیا مبنی بر اینکه هرگز به مهاجرانی که با قایق خود را به استرالیا می‌رسانند، اقامت نخواهد داد باعث شده قاچاق افراد از بنادر جنوب شرقی آسیا پایان یابد.

استرالیا و نزدیک‌ترین همسایه آن پاپوآ گینه نو، چهارشنبه اعلام کردند که قرارداد فی‌مابین در خصوص پناهجویان در ۳۱ دسامبر پایان خواهد یافت.

وزیر امور داخلی استرالیا، کارن اندروز با اشاره به اینکه پناهجویانی که مایل به اقامت به در پاپوآ گینه نو نیستند، می‌توانند به نائورو نقل مکان کنند، تاکید کرد که توافق میان استرالیا و نائورو برای مدت نامحدود ادامه خواهد یافت. او همچنین در ادامه افزود: «سیاست‌های قوی ما در خصوص محافظت از مرزها تغییر نکرده و هر کس تلاش کند به صورت غیرقانونی و با قایق خود را به استرالیا برساند، یا به کشور مبدا بازگردانده خواهد شد و یا به نائورو فرستاده می‌شود.»

این وزیر استرالیایی همچنین تاکید کرد که همچنان ۱۲۰ نفر از پناهجویان در پاپوآ گینه نو حضور دارند.

در ۸ سال اخیر که استرالیا چنین ساز و کاری را برای برخورد با پناهجویان غیرقانونی ترتیب داده، موارد متعددی از نقض حقوق بشر، خشونت و حتی قتل در میان اردوگاه‌های پناهجویان در پاپوآ گینه نو پناهجویان مشاهده شده است.

استرالیا در طول این مدت و در اعتراض به انتقادات جهانی تغییری در رویه خود ایجاد نکرده و همچنان به سیاست دور نگاه داشتن پناهجویان قایقی از مرزهای خود ادامه داده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق مقامات استرالیا و پاپوآ گینه نو بر سر بسته شدن اردوگاه پناهجویان در جزیره مانوس

پلیس پاپوآ گینه نو به روی دانشجویان معترض آتش گشود

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد